WOBENZYM 40 tablet

Léčivý přípravek
Kód výrobku: 11731
85 %

Při užívání se rychle vstřebávají otoky, krevní podlitiny a krevní výrony, ustupuje bolest. Obecně urychluje hojení.

Více informací

Skladem více než 5 kusů

Dnes odešleme, zítra u vás.

Dnes odešleme, zítra u vás.

Běžná cena: 239 Kč
219 Kč
Ušetříte: 8 % (20 Kč)
ZITENAX

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

WOBENZYM 40 tablet

Při užívání Wobenzymu se rychle vstřebávají otoky, krevní podlitiny a krevní výrony, ustupuje bolest. Obecně urychluje hojení.

Jako alternativa k dosud užívaným léčebným postupům je Wobenzym možno použít u těchto stavů:

 • poúrazové otoky
 • lymfedémy (otoky způsobené poruchou odtoku mízy) různé etiologie
 • fibrocystická mastopatie (chronické onemocnění prsů vyznačující se tvorbou dutin a vaziva)

Jako podpůrná léčba je Wobenzym vhodný při těchto stavech:

 • některé pooperační stavy v chirurgii
 • při zánětech
 • záněty povrchových žil
 • potrombotický syndrom dolních končetin (stavy po ucpání žil dolních končetin krevní sraženinou)
 • revmatoidní artritida (zánětlivé onemocnění kloubů)
 • revmatismus měkkých tkání
 • artróza (degenerativní choroby kloubů) - pokročilá stadia
 • mnohočetná mozkomíšní skleróza
 • chronické a recidivující záněty (v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicí trubice, kůže aj.)
 • jako podpůrná léčba při podávání antibiotik

Dětem lze Wobenzym podávat jen po poradě s dětským lékařem, který zároveň určí dávkování.

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

                                                                                                                sp.zn. sukls125936/2018

Příbalová informace:

INFORMACE PRO POUŽITÍ, ČTĚTE POZORNĚ!

Držitel rozhodnutí o registraci -  MUCOS Pharma GmbH& Co.KG., Berlín, Německo

Výrobce -  MUCOS Emulsionsgesellschaft mbH, Berlín, Německo

Složení v 1 enterosolventní tabletě

Pancreatinum 300 Protease Ph. Eur.-j., papainum 90 F.I.P.-j., bromelaina 225 F.I.P.-j., lipasum 34 F.I.P.-j., amylasum 50 F.I.P.-j, trypsinum 360 F.I.P.-j., chymotrypsinum 300 F.I.P.-j., rutosidum trihydricum 50 mg. celková proteolytická aktivita: 570 F.I.P.-j. celková amylolytická aktivita: 4030 F.I.P.-j. celková lipolytická aktivita: 4525 F.I.P.-j.

Pomocné látky

Jádro: monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, magnesium-stearát, kyselina stearová 95%, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mastek. Potahová vrstva: mastek, kopolymer MA/MMA 1:1, natrium-lauryl-sulfát, triethylcitrát, hypromelosa, hyprolosa, mikrokrystalická celulóza, glycerol 85%, Ponceau 4R (E124), oranžová žluť (E110), oxid titaničitý, makrogol 6000,

Indikační skupina

Jiná léčiva pro poruchy muskuloskeletálního systému, enzymy

Charakteristika produktu

Wobenzym obsahuje vhodně sestavené enzymy (bílkoviny katalyzující chemické reakce), které mají schopnost účelně ovlivňovat imunitu, tlumit zánět a otoky a do jisté míry i rozpouštět krevní sraženiny. Urychlují průběh zánětu a zmírňují jeho následky, tlumí chorobné projevy způsobené škodlivými imunokomplexy vznikajícími v důsledku protilátkových reakcí. Produkty látkové výměny lidskému tělu škodlivé a odumřelý tkáňový materiál jsou urychleně odbourávány. Otoky a krevní výrony se lépe vstřebávají. Rutin normalizuje propustnost cévní stěny. Wobenzym snižuje vazkost krve a tím zlepšuje krevní oběh v nejdrobnějších cévách. Záněty, bolesti a otoky rychle odeznívají a hojení je tak usnadněno. Tablety jsou odolné vůči žaludeční šťávě.

Indikace výrobku

1. Jako alternativa k dosud užívaným léčebným postupům je Wobenzym možno použít u těchto stavů:

 • Poúrazové otoky
 • Lymfedémy (otoky způsobené poruchou odtoku mízy) různé etiologie
 • Fibrocystická mastopatie (chronické onemocnění prsů vyznačující se tvorbou dutin a vaziva)

2. Jako podpůrná léčba je Wobenzym vhodný při těchto stavech:

 • Některé pooperační stavy v chirurgii
 • Záněty povrchových žil
 • Potrombotický syndrom dolních končetin (stavy po ucpání žil dolních končetin krevní sraženinou)
 • Revmatoidní artritida (zánětlivé onemocnění kloubů)
 • Revmatismus měkkých tkání
 • Artróza (degenerativní choroby kloubů) - pokročilá stadia
 • Mnohočetná mozkomíšní skleróza
 • Chronické a recidivující záněty (v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicí trubice, kůže aj.), jako podpůrná léčba při podávání antibiotik. Dětem lze Wobenzym podávat jen po poradě s dětským lékařem, který zároveň určí dávkování.

Kontraindikace produktu

Wobenzym nelze užívat v situacích, které jsou spojeny se zvýšeným sklonem ke krvácení nebo se zvýšenou fibrinolýzou (rozpouštěním krevních sraženin). Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na účinné či pomocné látky.

Těhotenství a kojení

O užívání Wobenzymu během těhotenství a kojení se vždy poraďte s lékařem, a to i tehdy, otěhotníte-li během léčby.

Nežádoucí účinky

Wobenzym je obvykle dobře snášen, také při dlouhodobém podávání vysokých dávek nebyly pozorovány nežádoucí účinky. Ojediněle se může objevit nevýrazná změna konzistence, barvy a zápachu stolice. Při užívání vyšších jednorázových dávek byly pozorovány pocity nadýmání, ojediněle nevolnost. Těmto pocitům se dá zamezit rozdělením dávky v průběhu dne. Jestliže tyto příznaky i po snížení dávky přetrvávají, poraďte se s lékařem. Zřídka se objevující alergické reakce (kožní vyrážka) odeznívají po vysazení léku. Při jejím případném výskytu přerušte užívání Wobenzymu a poraďte se s lékařem. S lékařem se o dalším užívání Wobenzymu poraďte také v případě výskytu jakýchkoli neobvyklých reakcí.

Interakce

Nežádoucí interakce Wobenzymu s jinými současně podávanými léky není známa.

Dávkování léku

Léčba se zahajuje dávkou 3x5 až 3x10 tablet denně. V souvislosti s ústupem chorobných projevů se dávkování postupně snižuje až na udržovací dávku 3x3 tablety denně.

 • Poúrazové otoky (naražení, podvrtnutí, vykloubení, zlomeniny) - doporučujeme zahájit léčbu dávkou 3x10 tablet denně, podle klinického stavu (po 7-10 dnech) dávku snižujeme na 3x3 tablety denně až do úplného vymizení příznaků.
 • Některé pooperační stavy v chirurgii - léčbu začínáme dávkou 3x10 tablet denně, po odeznění akutního stavu (7-10 dní) až do odeznění příznaků pokračujeme dávkou 3x5 až 3x3 tablety denně.
 • Lymfedémy (otoky způsobené porušeným odtokem mízy) - jde o dlouhodobou léčbu, u které začínáme s dávkováním 2x10 nebo 3x7 tablet denně (po dobu 4-5 týdnů), pak se dávkování snižuje na 3x5 až 3x3 tablet denně (nejméně 8 týdnů). V této indikaci je nutné poradit se s ošetřujícím lékařem.
 • Fibrocystická mastopatie (chronické onemocnění prsů vyznačující se tvorbou dutin a vaziva)
 • doporučujeme dávkování 2x10 tablet denně nejméně po dobu 6 týdnů. Před začátkem léčby je třeba poradit se s ošetřujícím lékařem.
 • Potrombotický syndrom (stav po ucpání žíly krevní sraženinou) - 3x10 až 3x5 tablet denně po dobu 5-6 týdnů.
 • Záněty povrchových žil - 3x7 až 3x5 tablet denně po dobu 2-3 týdnů.
 • Revmatoidní artritida (zánětlivé onemocnění kloubů) - 3x5 tablet denně po dobu 5-6 měsíců.
 • Revmatismus měkkých tkání - 3x5 tablet denně nejméně po dobu 3-4 týdnů.
 • Artrózy (degenerativní choroby kloubů) - 3x6 tablet denně po dobu 5-6 týdnů.
 • Mnohočetná mozkomíšní skleróza - 1.-14. den 3x10 tablet denně, pak se přechází na udržovací dávku 3x3 tablety denně -dlouhodobě, u zátěžových stavů (infekční onemocnění, fyzická zátěž, stres, očkování, slunění) dávkování zvyšujeme na 3x10 tablet denně. Léčbu je třeba konzultovat s ošetřujícím lékařem.
 • Chronické a recidivující záněty (v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicího ústrojí, kůže aj.) - 3x5 tablet denně do odeznění klinických příznaků. U zánětlivých onemocnění Wobenzym nenahrazuje antibiotickou léčbu, ale zvyšuje její účinek, proto doporučujeme poradit se s ošetřujícím lékařem a vhodně kombinovat s antibiotiky.
 • U dětí určí dávkování lékař. Užije-li dospělý najednou více než 20 tablet nebo dítě více než 5 tablet, je nutné poradit se s lékařem.

Způsob použití

Doporučuje se 1/2 hodiny před jídlem zapít nerozkousané tablety větším množstvím tekutiny (nejméně 1/4 litru).

Důležitá upozornění

Tento lék nenahrazuje antibiotickou léčbu u infekčního zánětu, zvyšuje však její účinnost! Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Wobenzym obsahuje barviva Ponceau 4R a oranžovou žluť, které mohou způsobit alergické reakce. Bez porady s lékařem užívejte Wobenzym pouze při poúrazových otocích. Před užíváním Wobenzymuu ostatních onemocnění a při jeho delším než dvouměsíčním užívání je nutné poradit se s lékařem. Příležitostně může při chronických onemocněních po začátku léčby Wobenzymem nastat zhoršení příznaků, což je podle dosavadních zkušeností v převážné většině případů považováno za kladnou reakci organismu na léčbu. V tomto případě by neměl být lék vysazen, ale mělo by se zvážit eventuální přechodné snížení dosavadního dávkování. Za takových okolností je nezbytné poradit se s lékařem, stejně jako při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí. Jestliže užíváte jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti užívání Wobenzymu s lékařem a bez jeho doporučení ho neužívejte. Bude-li Vám lékař předpisovat nějaký jiný lék, upozorněte ho, že užíváte Wobenzym. Bez porady s lékařem neužívejte současně s Wobenzymem ani žádné další léky bez lékařského předpisu. Varování - Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí! Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

Způsob uchovávání

Uchovávejte při teplotě do 25 °C

Balení na trhu

40 nebo 200 enterosolventních tablet v blistru. 300 a 800 enterosolventních tablet v širokohrdlé lahvičce z plastické hmoty (HDPE), uzavřené Al folií a šroubovacím uzávěrem.

Datum poslední revize: 20. 3. 2018.

Informace o produktu

Výrobce: Mucos Pharma
Značka: WOBENZYM
Kód výrobku: 11731
Kód EAN: 4030142015408
Kód SÚKL: 0218503
ATC skupina: Trypsin, kombinace
Cesta podání: Perorální podání
Držitel rozhodnutí: Mucos Pharma

Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

WOBENZYM 40 tablet

Příbalovou informaci k produktu WOBENZYM 40 tablet zobrazíte nebo stáhnete zde: WOBENZYM 40 tablet.pdf

Souhrn údajů o přípravku (SPC)

Recenze (30)

WOBENZYM 40 tablet

Recenze od 30 uživatelů s celkovým hodnocením 85 %.

Přidat recenzi produktu

100 %

výborný po operacích a při různých nepravostech v těle

60 %

Vadí mi nutnost vysoké denní dávky.

100 %

Pomohl mi na vleklý zánět průdušek

10 %

Už si je nikdy nekoupím.

Vypadají jako lentilky
Vzhledem k nutnosti brát jich víc se mi zdá krabka se čtyřiceti kusy za dvě stovky jako za trest a na prd.
100 %

Dávala jsem dceři po zákroku - trhání či spíše dolování ještě nevylezlých moudráků. Do týdne byla v pořádku.

100 %

100 %

20 %

100 %

100 %

Doporučuji

Diskuze

Další balení

Zkušenosti uživatelů

100 % 19/07/2014

Doporučuji

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

SUKL

OK
Zpracovávám