Syrovátkové proteiny OLIMP

Syrovátkový protein je jednou ze složek sportovní výživy, jenž se hojně využívá při posilování pro nárust svalové hmoty, regeneraci svalů nebo při hubnutí a redukční dietě.

olimp
 • OLIMP Pro Whey Shake Cookies - Cream 700 g Doplněk stravy

  Skladem už jen 1 - 2 kusy

  Bílkoviny z nejkvalitnějších zdrojů pro aktivní sportovce. Pro Whey Shake je ideálním zdrojem mléčné syrovátky, syrovátkového proteinu a koncentrátu.

  365 Kč

  365

Syrovátkové proteiny - detailní popis

Jak se pozná kvalita syrovátkového proteinu

Syrovátkový protein vzniká při srážení mléka a jeho základem je mléčná bílkovina. Dle výrobního postupu a typu syrovátkového proteinu lze rozlišit jeho kvalitu. 

 1. Usušení výchozí suroviny - na základě technologických procesů vznikne sypký prášek, který obsahuje 50 - 80 % proteinu. Na trhu lze nalézt také s příchutí - vanilkový, čokoládový apod. 
 2. Iontová výměna - za využití elektrického náboje suroviny a chemických postupů vzniká požadovaný proteinový koncentrát.
 3. CFM -  metoda jenž využívá keramických filtrů. Vzniká tak kvalitní ultrafiltrovaný protein, o čemž vypovídá také jeho cena.

Typy syrovátkového proteinu a kdy je vhodné ho používat

 1. Koncentrát = WPC, užívat během dne jako doplněk stravy, dále 45 minut po tréninku a v období, kdy nám jde o nárust objemu svalů.
 2. Syrovátkový izolát = WPI, během dne, 45 minut po tréningu, v rýsovací fázi tréninku.
 3. Syrovátkový hydrolyzát = HYDRO, během dne, nejlepší pro tvorbu svalové hmoty, podporu regenerace, vhodný také pro ženy při redukci hmotnosti.

Tip: Již nemusíte stát dlouhé fronty v lékárně. Objednejte si zboží v naše e-shopu a využijte dopravy zdarma.

OK
Zpracovávám