Raw potraviny a směsi
Klíčová vlastnost: raw, Neobsahuje: bezlepkové, Forma výrobku: tyčinka

Pojem Raw food či také Raw strava byl převzat z anglických výrazu raw [ró] v překladu syrový a food [fúd] s doslovným překladem jídlo, volně také strava. V češtině se tomuto způsobu stravování také říká živá strava. Nicméně se anglické označení Raw se jako název pro celý směr stravování docela ujalo.

RAW
Bezlepkové
Tyčinka

Raw potraviny a směsi - detailní popis

Raw food vychází z myšlenky, že tepelně upravená strava výrazně ztrácí své výživové hodnoty. Při překročení teploty cca 42° dochází v potravinách ke zničení živin a důležitých enzymů. Navíc při dlouhém vaření potraviny rapidně ztrácí živiny a enzymy jsou kompletně zničeny. Vařená strava se v Raw světě nazývá "mrtvá strava".

Vařená, pečená, smažená jídla navíc kromě nízkých zbylých živin vykazují v těle vedlejší účinky. Vařením se pro naše tělo z potraviny stává neznámá látka. Vyvolá v těle reakci a náš imunitní systém se začne neznámé látce bránit bílými krvinkami. Pokud jsou tyto plané poplachy vyvolávány příliš často - velké množství vařeného jídla vs. minimum syrového - tělo nemůže stíhat bojovat s opravdovým nebezpečím. Především s viry, bakteriemi a cizopasníky.

Lékárna.cz nabízí Raw potraviny a směsi

Lékárna.cz nabízí:

  • tyčinky - velmi zdravá a přírodní tyčinka s obsahem ovoce více než 85%. Bez konzervantů, aromat, dochucovadel, palmového oleje, ořechů, laktózy a sóji.
  • těstoviny - proteinové těstoviny s vysokým obsahem bílkovin a nízkým glykemickým indexem vhodné pro každého sportovce, který chce vyzkoušet něco nového k obědu.
  • sypký prášek a směsi - je zcela nová řada proteinových směsí v raw a bio kvalitě. Tento protein se od ostatních liší tím, že obsahuje vysoce kvalitní bílkovinu ze semínek, nikoliv z luštěnin.

Doplňkové zboží

Na Lékárna.cz naleznete směsi pražených ořechů, směsi solených ořechů či ořechů v kombinaci se sušeným ovocem.

TIP! Mandlové máslo je pochoutka plná energie a vůbec nejzdravější máslo ze všech ořechových druhů.

OK
Zpracovávám