Raw potraviny a směsi
Druh zboží: těstoviny

Pojem Raw food či také Raw strava byl převzat z anglických výrazu raw [ró] v překladu syrový a food [fúd] s doslovným překladem jídlo, volně také strava. V češtině se tomuto způsobu stravování také říká živá strava. Nicméně se anglické označení Raw se jako název pro celý směr stravování docela ujalo.

Těstoviny

Zvolené filtraci neodpovídá žádné zboží

Zrušit filtr

Raw potraviny a směsi - detailní popis

Raw food vychází z myšlenky, že tepelně upravená strava výrazně ztrácí své výživové hodnoty. Při překročení teploty cca 42° dochází v potravinách ke zničení živin a důležitých enzymů. Navíc při dlouhém vaření potraviny rapidně ztrácí živiny a enzymy jsou kompletně zničeny. Vařená strava se v Raw světě nazývá "mrtvá strava".

Vařená, pečená, smažená jídla navíc kromě nízkých zbylých živin vykazují v těle vedlejší účinky. Vařením se pro naše tělo z potraviny stává neznámá látka. Vyvolá v těle reakci a náš imunitní systém se začne neznámé látce bránit bílými krvinkami. Pokud jsou tyto plané poplachy vyvolávány příliš často - velké množství vařeného jídla vs. minimum syrového - tělo nemůže stíhat bojovat s opravdovým nebezpečím. Především s viry, bakteriemi a cizopasníky.

Lékárna.cz nabízí Raw potraviny a směsi

Lékárna.cz nabízí:

  • tyčinky - velmi zdravá a přírodní tyčinka s obsahem ovoce více než 85%. Bez konzervantů, aromat, dochucovadel, palmového oleje, ořechů, laktózy a sóji.
  • těstoviny - proteinové těstoviny s vysokým obsahem bílkovin a nízkým glykemickým indexem vhodné pro každého sportovce, který chce vyzkoušet něco nového k obědu.
  • sypký prášek a směsi - je zcela nová řada proteinových směsí v raw a bio kvalitě. Tento protein se od ostatních liší tím, že obsahuje vysoce kvalitní bílkovinu ze semínek, nikoliv z luštěnin.

Doplňkové zboží

Na Lékárna.cz naleznete směsi pražených ořechů, směsi solených ořechů či ořechů v kombinaci se sušeným ovocem.

TIP! Mandlové máslo je pochoutka plná energie a vůbec nejzdravější máslo ze všech ořechových druhů.

SUKL

OK
Zpracovávám