Přírodní zubní hygiena

V této kategorii naleznete přírodní a bio prostředky pro péči o zuby a ústní dutinum které zahrnují nejen zubní pasty s fluorem i bez, zubní krémy a zubní gely, ale rovněž ústní vody, speciální bělicí pasty, osvěžující spreje, bylinné extrakty a škrabky na jazyk. Velmi oblíbené jsou rovněž přírodní a ájurvédské prášky na čištění zubů a dětské šetrné zubní pasty a gely.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Přírodní zubní hygiena - detailní popis

Hlavním cílem čištění zubů je odstranění zubního plaku a zbytků potravy.

  • Správnou ústní hygienou lze snadno zabránit jak zánětu dásní, tak zubnímu kazu, což jsou nejčastější problémy v dutině ústní.

Ústní hygienu rozdělujeme:

  • individuální (domácí zubní péče)
  • profesionální (odborná péče v zubní ordinaci).

Základem každodenní péče o zuby je mechanické čištění zubů pomocí zubního kartáčku. Zubní kartáček, ať už manuální, nebo elektrický, však nedokáže dobře vyčistit postranní plošky zubů. K tomu je třeba použít speciální mezizubní pomůcky. K těm základním patří mezizubní kartáčky a zubní nitě (anglicky floss). Mezizubní prostory čistíme 1× denně večer před čištěním zubů nebo po něm. Důležitými chemickými pomocníky při čištění zubů jsou zubní pasty a ústní vody.

Hlavní zásady při čištění zubů:

  1.  Důslednost – dobře vyčistit každý zub ze všech stran (zadní zuby mají 5 plošek, přední 4 plošky) nelze bez mezizubních pomůcek,
  2. Čistit netraumaticky – vyhnout se nepřiměřenému tlaku na kartáček, nepoužívat tvrdý kartáček, používat správnou techniku, mít přesně vybranou velikost mezizubních kartáčků,
  3. Systematičnost – čistit systematicky vždy „od posledního zubu k poslednímu“, tak abychom na žádný nezapomněli.

Lékárna.cz nabízí různé druhy přírodní zubní hygieny

Vybírejte přípravky podle značek: URTEKRAMTIOHYDROPHILNATURA SIBERICAWELEDALAVERA a td.

Doplňkový sortiment

TIP! Nezapomeňte na péči o své tělo zevnitř. Potřebné vitaminy a minerály nám mohou do těla dostat doplňky stravy. Díky nim tak organismus snadno získá jemu prospěšné látky. Doplňky stravy umí zařídit, že naše tělo funguje normálně a přirozeně.

OK
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka