Úvodní strana » Pomáháme

Pomáháme

Popálky. Pomoc při úrazu popálením

První pomoc při úrazu popálením musí přijít včas a být správná - každé zaváhání znamená prodloužení utrpení, operace navíc. Obecně prospěšná společnost Popálky už 20 let pomáhá dětem a jejich rodinám vypořádat se s následky úrazů popálením. U jejího vzniku stáli pacienti a personál Kliniky popálenin FN Brno Bohunice. Od víkendových setkání rodin s popálenými dětmi se činnost Popálek brzy rozšířila i na prevenci. Podporujeme Popálky, abychom zlepšili životy zejména dětí po úrazu a zároveň přispěli k prevenci - aby každý uměl poskytnout tu správnou první pomoc při popálení. Více o Popálkách

Další projekty

Lékárna.cz se vždycky zajímala o dění kolem, o slabší a znevýhodněné, a neváhala pomoci. Protože jsme sami zaměření na zdraví a zdravý životní styl, jsou nám samozřejmě nejblíž lidé, kteří nedostali do vínku tak pevné zdraví jako ostatní. Proto se naše pomoc soustřeďuje hlavně na ně. Dlouhodobě jsme podporovali občanské sdružení DebRA ČR a pomáhali ulehčovat život lidem s nemocí motýlích křídel. Ani o povodních v roce 2014 jsme nestáli stranou a přispěli seniorům ve Svobodě nad Úpou, kterým voda odnesla část domu, ve kterém prožili skoro celý život. Níže najdete naše další počiny, kterými jsme chtěli někomu nebo něčemu pomoci.

Za podporu organizací Amalthea, o.s., CENTRUM DON BOSCO Salesiánský klub mládeže, Oblastní charita Parbubice, Občanské sdružení Boii o.s. a TyfloCentrum Pardubice, o.p.s. jsme obdrželi 1. října 2012 tento děkovný list:


 

DebRA ČR: Dlouhodobá pomoc pro nemocné s EB

Občanské sdružení DebRA ČR vzniklo v roce 2004, Lékárna.cz byla založena 2003. K vzájemné spolupráci, nejen mezi Lékárnou.cz, ale i v rámci celé firmy Pears Health Cyber, došlo záhy po jejich vzniku a trvá dodnes. DebRA zapojuje lidi s vzácnou vadou kůže známou jako nemoc motýlích křídel do plnohodnotného života. Od března 2009 do května 2013 Lékárna.cz vybrala prostřednictvím zákazníků více než 940 000 Kč. Za tuto dobu jsme zveřejnili 30 dárcovských akcí. Naši zákazníci díky tomu přispěli klientům DebRA například na ozdravný pobyt, matrace, zubní korunky, ošetřovací materiál a mnoho dalšího. V roce 2013 jsme toto občanské sdružení podpořili hlavně dobrovolnicky a to pomocí s provozem Ostnaté kavárny na MFF Karlovy Vary, jehož byla DebRA neziskovým partnerem.

 

OK
Zpracovávám