Plíseň na kůži pro děti
Věkové skupiny: mladší školák (7-10 let), starší školák (11-15 let)

Kožní mykóza je infekční onemocnění, které se projevuje zarudnutím pokožky a nepříjemným svěděním v místě výskytu. Za vznik tohoto onemocnění jsou zodpovědné houby, nejčastěji se jedná o dermatofyty nebo kvasinky, které se množí v teple a vlhku. Povrchové mykózy postihují až třetinu dospělých, lidově se jim říká také plísně.

Děti
Mladší školák (7-10 let) Starší školák (11-15 let)
 • CLOTRIMAZOL AL 1% 1X50GM 1% Krém Léčivý přípravek

  Skladem zítra

  K léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami.

  122 Kč

  122

Plíseň na kůži - detailní popis

Příčiny a způsob přenosu

Na vznik kožní infekce má vliv několik hlavních faktorů, mezi které patří například pohlaví a věk pacienta, jeho celkový zdravotní stav, ale také vlastnosti houby, která infekci způsobila. Častý je přenos onemocnění přímo z ložisek na těle, hlavně z nohou. Odloupnuté kožní šupiny napadené mykózou jsou navíc infekční ještě několik dalších měsíců.

Vzniku kožní mykózy napomáhá také vlhké prostředí. Infekce se může přenášet prostřednictvím kontaktu s nemocným člověkem nebo používáním společných předmětů (například stejných ručníků či pomůcek na manikúru). Rizikové jsou také veřejné prostory, jako jsou společné šatny a sprchy, bazény nebo posilovny. K nákaze jsou navíc náchylnější lidé s oslabenou imunitou.

Obecné příznaky kožní mykózy

Svědění, pálení, suchá kůže, zarudnutí, puchýře a prasklinky na kůži.

U některých osob nemusí být plísňová infekce patrná na první pohled, kožní mykóza je nesvědí a na kůži nejsou viditelné žádné změny. Dotyčný se pak může rychle stát zdrojem nákazy pro své okolí.

Léčba kožní mykózy

Při cílené léčbě kožní mykózy se užívají léky s názvem antimykotika, které zabraňují růstu a množení hub. Ty jsou dostupné ve formě tablet, pro celkovou léčbu se však hodí také různé masti, krémy, roztoky a laky na nehty s antimykotiky.

Lékárna.cz nabízí léky bez předpisu

Lékárna.cz nabízí přípravky:

 • Canesten - léčivý přípravek bojující proti mykóze na vašem těle.
 • Imazol - přípravky určené k  léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami
 • Canespor - roztok a krém jsou vhodné k léčbě plísně nohou a rukou, dalších částí těla, dobře proniká do postižených kožních vrstev.
 • Lamisil - se používá k léčbě infekcí, jako je atletická noha, mykóza na chodidlech, v obasti třísel, k léčbě mykózy těla a kožní kandidózy.
 • Exoderil - roztoky a krémy k léčbě plísňových onemocnění kůže, meziprstových záhybů, nehtů.

Doplňkové zboží

Zajímavou přírodní alternativou léčby plísňové infekce je také chytrá houba (Pythium oligandrum), která je dostupná ve formě šumivých tablet či rozpustného prášku. Tento přípravek se živí ostatními houbami, a proto se skvěle hodí pro zlikvidování kožní mykózy.  
 
TIP!Riziko kožní mykózy můžete snížit především díky dodržování hygienických návyků.

 

 

SUKL

OK
Zpracovávám