Péče o poprsí

V těhotenství dochází na těle ženy k mnohým změnám. Mimo jiné se jí zvětšují prsa, která jsou také citlivější, formují se bradavky, začíná se v nich tvořit mateřské mléko. Proto je nezbytné o prsa začít včas a správně pečovat a s touto péčí pak pokračovat i v průběhu kojení.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Péče o poprsí - detailní popis

Při zahájení kojení je třeba v důsledné péči o prsa pokračovat. Je vhodné používat podprsenku pro kojící matky, vzdušnou, dobře podporující kojící prsa, bez kostic, se širšími ramínky.

Péče při kojení

  • Prsa je dobré často oplachovat čistou vodou, sprchovat, jemně utřít a nechat provětrat. Větrání je velmi důležité!
  • Nezapomeňte vložky i podprsenku často měnit. Během sprchování je vhodné používat na prsa pouze teplou vodu bez přídavků mýdel nebo sprchových gelů, které vysušují kůži.
  • Suchou pokožku můžete natírat po koupeli olejem, například čistým olivovým.
  • Bradavky můžete i nadále ošetřovat neparfemovaným čistým přírodním lanolínem. Malé množství krému vytvoří ochranný film na povrchu bradavky, který může dítě bezpečně olíznout.

Poraněné bradavky

V případě, že bradavky jsou bolavé, oteklé, nebo zarudlé, je vhodné použít chránič bradavky mezi kojením, který umožní ochranu před tlakem na bradavku, přístup vzduchu a volnost pro bradavku. Bude-li zároveň bradavka ošetřena lanolínem, bude se pod chráničem lépe hojit, než uzavřená a zapařená, pod vložkou vtlačená do podprsenky. Hydrogelový polštářek lze použít také vychlazený jako studený obklad v případě pocitu horkosti na bradavce.

Strie na prsou

Vznik strií je způsoben ztenčením spodní vrstvy kůže a ztrátou její elasticity. Každá máme trochu jinou kvalitu svazků kolagenových a elastinových vláken a ta pak reagují na náhlé roztažení pokožky různě. 

Na lekarna.cz vybírejte z produktů v péči o poprsí

Nakupujte například od značek: BEPANTHENLANSINOHWELEDAATTITUDECHICCOPURELAN a td.

Doplňkové zboží

  • Zpevňující kosmetika - Zeštíhlující a zpevňující kosmetika pro pevný dekolt a poprsí, pro ploché břicho. Vyberte si přípravky na celulitidu, zpevnění pokožky. Vyberte si ty nejkvalitnější přípravky, které vám při pravidelné péči pomohou docílit perfektního vzhledu.
  • Vložky po porodu - Po porodu se u žen objevuje poporodní krvácení, kterým se tělo očišťuje. První dny je krvácení poněkud silnější, a proto je potřeba mít po ruce porodnické neboli poporodní vložky, které jsou ultrasavé, prodyšné a dodají vám pocit komfortu a sucha.
  • Čaje pro maminky - V období, kdy očekáváte miminko, a také když jej kojíte, je důležité dbát nejen na to, co jíte, ale také co pijete. K miminku se totiž skrze vás všechno dostane. V této sekci najdete čaje pro maminky, které se chtějí vyvarovat takovým látkám, jako jsou konzervanty, cukry a kofein

TIP! Těhotné ženy i maminky po porodu potřebují speciální péči, a proto je potřeba vybrat si i pohodlné a funkční spodní prádlo. V prádle se musí nastávající i čerstvé maminky cítit pohodlně, přirozeně a chráněné před otlaky i drážděním

OK
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka