Ortopedické potřeby

Když se řekne “ortopedie”, každý z nás tuší, o co jde, ale kdybychom pátrali po přesném překladu, asi by mnohé z nás překvapilo, že slovo pochází z řeckého orthos, což znamená “přímý” a paidon “dítě”. Ortopedické pomůcky vám mohou velmi usnadnit život a zbavit vás zbytečných bolestí a neduhů, ať už jde o polštáře, podpory nožní klenby či bandáže.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Ortopedické potřeby - detailní popis

Ortopedie je samostatný obor, který se vyčlenil ze všeobecné chirurgie. Jeho záběr je velmi široký – od onemocnění pohybového aparátu, přes rehabilitaci, až po vrozené vady či úrazy.

Ortopedické potřeby se hodí mít po ruce i noze

Některé ortopedické potřeby se prostě hodí mít doma. Zdaleka nezahrnují jen ortopedické potřeby pro naše nohy, ale širokou paletu výrobků pro podporu pohybu v každodenním životě, při sportu apod. 

Jaké ortopedické pomůcky nám uleví

  • Ortopedické vložky do bot – pro volný čas, speciální vložky pro sport a ortopedické vložky pro děti ve všech velikostech.
  • Ochrany prstů – v poslední době velmi žádané korektory mezi prsty, které pomáhají na vbočený palec.
  • Podpatěnky a podpory nožní klenby – speciální vložky pro příčně plochou nohu, propadlou klenbu nebo podélnou klenbu.
  • Bandáže – známé taky jako ortézy, opora pro zraněné nebo oslabené klouby
  • Ortopedické kalhotky pro kojence - používají se jako prevence a řešení pro správný vývoj kyčlí miminek, zakoupit lze v mnoha velikostech.
  • Ortopedické polštáře – pro bezbolestný spánek i sladké probuzení, aby už krk ani záda po spánku více nebolely.

Ortopedické vychytávky do bot

Několik druhů ortopedických vložek je možno upravit podle potřeby jednoduchým zastřihnutím. Už se nestane, že by vám ortopedická vložka překážela a způsobovala nepříjemné pocity a otlaky.

Jestli patříte mezi příznivce masáže nohou a nebo trpíte na bolavá chodidla, určitě zkuste speciální akupresurní vložky do bot. Jen si představte to blaho, když chodíte a zároveň účinně masírujete namáhané chodidlo.

OK
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka