Úvodní strana » Odborné poradenství

Zeptejte se nás

Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím zdarma odpovídáme každý den. Zeptejte se nás sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme už zodpověděli.

 

Zeptejte se nás

Odpovíme vám zdarma na e-mail nejpozději následující pracovní den.

Zodpovězené dotazy

Péče o tělo Děti Ženy Vlasy Kosmetika Kůže
Zrušit filtr

Asi 10 let jsem brala antikoncepci kvůli problému s problematickou a mastící se pleti. Po vysazení antikoncepce se mi pleť velmi zhoršila, začala se zase mastit a vytvářet se i pupínky. Ráda bych se poradila, zda existuje nějaký prostředek pro můj problém. Děkuji za radu a doporučení.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pro zdravější pleť je velmi důležitý celkový stav organismu, především jater. Takže určitě je za potřebí trochu změnit životní styl - jíst dostatek pestré stravy bohaté na vlákninu a zinek, snížit konzumaci mléka, mastných výrobků a cukru.

Důležitá je péče o pleť i zvnějšku. Výborné zkušenosti máme s produkty řady Bioderma Sebium. Důležité jsou 2 kroky. Čištění a odlíčení pleti ráno a večer (micelární vody nebo gel - obyčejná voda nestačí) a pečující pleťové krémy (Global nebo AKN). Možné je použít i doplňkovou péči (pleťové masky, peeling,..)

Dobré zkušenosti máme i přípravky pro vnitřní použití Acnevac nebo VITAHARMONY Zinek forte
K pročištění organismu je vhodná i chlorella či ostropestřec.

Ke zlepšení hormonální rovnováhy (akné může způsobovat i nedostatek ženských hormonů - především progesteronu) jsou vonné bylinky jako např. Kontryhel, andělika čínská a maca.

Pokud akné přetrvává či se zhoršuje, doporučuji návštevu kožního lékaře.

Péče o tělo Ženy Kosmetika Kůže

Jaké doporučujete vitamíny či jiné přípravky pro celkovou regeneraci po delší léčbě pro staršího člověka - věk 85 roků, ochablé svalstvo, nedostatek vitamínů, nechuť do jídla, celková únava a vyčerpanost apod.

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pokud dotyčný neužívá Warfarin, máme velmi dobré zkušenosti s Pharmaton Geriavit. Pokud nechce ani jíst, doporučuji jídlo nahradit Nutridrinkem. Ten je vhodné užívat (pít) pro celkovou rekonvalescenci cca 3-4 týdny 2-3x denně, v závislosti na tom, jak dotyčný přijímá či nepřijímá potravu.

Péče o tělo

Včera jsem se popálila při vaření. Dnes už to nebolí, ale v místě spálení se objevil puchýř. Je třeba vyhledat lékaře nebo se to zahojí samo?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pokud popáleniny nebudou hnisat a nezanítí se, není potřeba chodit k lékaři. Doporučuji koupit Hemagel a popáleniny jím 2-3x denně potírat. Puchýř nepropichujte. Případně můžete místa potírat aloe vera, či hojivou mastí (s panthenolem, Infadolan,..)

Péče o tělo Kůže

Jaký vzorek se používá u testu genetických dispozit pro hlubokou žilní trombozu?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

U testu na hlubokou žilní trombózu se používá krevní vzorek. Součástí sady je lanceta a speciální odběrový papírek, na který se kápne kapka krve.

Péče o tělo

Mám za uchem vypadané kolečko vlasů. Byl jsem u kožní lékařky a doporučila mi užívat tobolky Revalid. Myslíte že mi to pomůže a vlasy znovu začnou růst?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

U vypadávání vlasů je důležité vědět důvod (hormonální nerovnováha, stáří, dědičnost, stres, strava, mykotické infekce..) a dle toho vybrat ten správný produkt. Revalidem určitě nic nezkazíte. Důležitá je 3 měsíční kůra. Vlasy doporučuji mýt šamponem Alpecin. Jako aktivátor růstu v místě, kde vám vlasy vypadaly,  můžete aplikovat 2x denně Neocapil. Pokud by se stav po 3 měsících nezlepšil nebo se naopak zhoršoval, doporučuji znovu navštívit kožního lékaře. 

Podobné problémy řeší spousta lidí - jednou z nich je i naše blogerka Vendula. Její zkušenosti s přípravky a léčbou si můžete přečíst v jejím blogu.

Péče o tělo Vlasy

Moje dcera má na končetinách ekzém a nedávno se po celém těle osypala takovými na dotek drsnými, malými pupínky. Na koupání používám Linola – Fett. Pomůže jí to i na ty nové pupínky?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

V tomto případě je potřeba navštívit kožního lékaře, aby zjistil, co přesně Vaše dcerka má a mohl to adekvátně léčit (třeba i přípravky na recept). Než se dostanete ke kožnímu lékaři, přípravky Linola Fett určitě nic nezkazíte. Pokud má dcerka citlivou, ekzematickou pleť, je potřeba se o ni více starat a promazávat ji, a používat dermokosmetiku určenou pro citlivou pleť s ekzémem. Tyto přípravky nabízí například A-derma , Bioderma (řada Atoderm), La-Roche (Lipikar) a další. Můžete také použít konopnou kosmetiku od firmy Cannaderm nebo Cutis Help.

Péče o tělo Děti

Opakovaně se mi vrací plíseň mezi prsty na nohou. Co na to mám použít?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Plíseň mezi prsty na nohou a na nehtech je bohužel často vracející se infekce. Zejména nás potrápí v létě, kdy se více potíme. Jako domácí léčbu můžete zkusit mast Canesten, Clotrimazol nebo Exoderil a to 1-2xdenně dlouhodobě. Je nutné po vymizení příznaků ještě 2 týdny mazat, aby se infekce opět nevrátila. Pokud domácí léčba nezabírá nebo se infekce začne šířit dál,  je nutno navštívit lékaře, který vám předepíše mast nebo roztok na recept. Jinak je vhodné nosit bavlněné ponožky, prodyšnou obuv a vhodné je i používat spreje na nohy a do bot s antimikróbní přísadou.

Péče o tělo Kůže

Mám zarostlý nehet u palce, dříve jsem používal produkt SCHOLL tinktura na uvolnění vrostlých nehtů, která již není dostupná. Jak tedy na zarostlý nehet?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Zarůstající nehty mohou mít mnoho příčin. Většinou se jedná o špatně zvolenou, příliš úzkou obuv, nebo špatné stříhání nehtů. Někdy je zarůstání nehtů dědičné. Nehty ve většině případů zarůstají na palcích, proto při výběru obuvi dbejte na to, aby vás nikde netlačila. Nehty na nohou stříhejte do rovna (nikoliv do obloučku) tak, aby volný okraj nehtu přečníval prst. Ostříhané nehty by měly ideálně končit cca 2 mm za bříškem prstu. Pomoci může i odborná pedikúra. Tam mají s tímto problémem mnoho zkušeností. Pokud by byl nehet extrémně citlivý, bolel, došlo k zarudnutí a otoku či zpod něj vytékal hnis, navštivte raději přímo lékaře.

 

Péče o tělo

OK
Zpracovávám