Úvodní strana » Odborné poradenství

Zeptejte se nás

Na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím zdarma odpovídáme každý den. Zeptejte se nás sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme už zodpověděli.

 

Zeptejte se nás

Odpovíme vám zdarma na e-mail nejpozději následující pracovní den.

Zodpovězené dotazy

Trávení Péče o tělo Pohyb Děti Imunita Zdraví z přírody Ženy Léčivé přípravky Srdce a cévy Bolest Vlasy Detoxikace Kosmetika Muži Kůže Zuby Oči

Chtěla bych posílit imunitní systém své osmileté dceři pomocí laktobacilů. Slyšela jsem, že rozhodující je počet kmenů v přípravku...? Který přípravek bych měla zvolit?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Pro podporu imunitního systému bych volila kombinaci Laktobacily + imunoglukan. Imunoglukan sirup je určen pro menší děti, kapsle pro větší děti a dospělé. Vhodná je i kombinace hlíva ústřičná s laktobacily 
U laktobacilů je důležitý nejen počet kmenů, ale hlavně počet živých bakterií.
Vhodné jsou např.:BiopronLaktobacily Swiss nebo GS Laktobacily forte .
 

Trávení Děti Imunita

Které výrobky (zubní pasta, kartáček, gel na zoubky a dásně) jsou nejvhodnější pro zubní péči 21 měsíců starého chlapečka, kterého hodně a dost často trápí dorůstající první zoubky? Které byste doporučili?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Bolest při prořezávání a růstu zoubků zklidní zubní gel Calgel. V případě potřeby lze malé množství aplikovat až 6x denně. Odstup mezi jednotlivými aplikacemi musí být minimálně 2 hodiny.

Čistit můžete jen vlhkým kartáčkem. Pokud chcete použít pastu, vhodná je třeba dětská zubní pasta Elmex, Weleda nebo Lacalut

Kartáčky je vhodné vybírat s malou hlavou a co nejměkčí. Nejlepší zkušenosti mám s dětskými kartáčky Curaprox 4260 nebo 7600 a s kartáčkem Nuk s ochranným kroužkem. Až bude syn větší, jistě mu udělá radost dětský elektrický zubní kartáček.
 
V době, kdy začnou zoubky vypadávat, milým dárkem je i krabička na první mléčné zoubky.

Děti Zuby

Mohla byste mi poradit, zda existuje přípravek, který by ulevil miminku, které trápí nadýmání/bolení bříška? Co nejlépe použít na prdíky u miminek a novorozenců?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Na nadýmání a bolest bříška u dětí jsou velmi dobré kapičky Espumisan pro miminka a kojence nebo Infacol, které pomohou s nahromaděnými prdíky. 

Použít můžete i kapičky s přírodními oleji Baby calm kapky.

V každém případě bych miminku každý den podávala Biogaiu. Jedná se o kapičky s obsahem probiotik vhodných právě na koliky a bolest břicha u novorozenců a kojenců.

 

Trávení Děti

Jakou odsavačku hlenů pro novorozence mi doporučíte? Která je, podle vás, nejlepší?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Osobně mám nejlepší zkušenosti s odsavačkou Baby-vac. Sada obsahuje i čistící kartáček a náhradní koncovku do nosu.

 

Děti

Jaké dávkování Ditustatu je vhodné pro dítě při léčbě dráždivého kašle?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Dávkování Ditustatu je rozděleno podle věku:

  • Děti ve věku 6-12 měsíců -  6 kapek 3x-4x denně
  • 1-3 roky - 13 kapek 3x-4x denně
  • 3-13 let - 26 kapek 3x-4x denně
  • Dospívající starší 13let a dospělí - 52 kapek 3x-4x denně.

Odstup mezi jednotlivými dávkami musí být minimálně 4 hodiny.

 

Děti

Je vhodné užívat bylinný produkt na spaní Silvita při kojení?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Užívání kozlíku lékařského se v průběhu kojení obecně nedoporučuje. Pro zlepšení spaní je vhodnější např. jen meduňka nebo Sedalia sirup.

Děti Zdraví z přírody Ženy

Která probiotika mohu použít pro roční dítě?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Velmi dobré zkušenosti máme s Biopronem nebo Laktobacílky Swiss . Kapsličky stačí rozdělat a vysypat do mléka nebo do příkrmu. Potraviny nesmí být příliš horké.

 

 

Trávení Děti

Moje šestitýdenní dcerka ráno a večer „chrochtá“. Teplotu nemá, z nosu se mi nic moc odsát nepovedlo. Poradíte mi něco?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Při "chrochtání" u miminek zkuste zvlhčovat vzduch, větrat a podložit nohy u postýlky, aby měla hlavu ve zvýšené poloze. Pokud kojíte, zvyšte u Vás i u ní příjem tekutin a častěji přikládejte k prsu. Pokud je na umělém mléku, dávejte jí co nejvíce pít. Do nosu můžete stříkat mořské vody, Vincentku junior nebo Stérimar bebé…Kdyby se situace nezlepšila do tří dnů, doporučuji konzultaci s pediatrem.

Děti

Tříletý syn má neštovice. Je možné sprchování nebo kouppání a kdy může jít mezi lidi?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Obecně je dobré synka sprchovat, až budou všechny neštovičky zaschlé. Do té doby mu jen opatrně žínkou umývejte citlivé partie. Většinou si děti samy řeknou, že ještě sprchovat nechtějí, nebo že už je to v pořádku. Koupání nedoporučuji. Do dětského kolektivu nebo mezi větší množství lidí by neměl jít ještě týden po zaschnutí stroupků. Sice už není infekční, ale je ještě oslabený a je potřeba dát tělíčku čas na regeneraci. Lékaře informujte, že syn neštovice prodělal. Obraťte se na něj i v případě zhoršení příznaků.

Děti

Můžete mi poradit, jaké je dávkování Kinedrylu před cestou?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Dávkování Kinedrylu: Děti 2-6 let užívají čtvrt tablety Kinedrylu hodinu před cestou. Ve věku 6-15 let podáváme 1/4 - 1/2 tablety. Dospělí užívají 1 tabletu hodinu před cestou. Při dlouhotrvající cestě stačí podávat v intervalu 2-3 hodiny. Doporučuji pořádně zapít. Děti do 2let, těhotné a kojící ženy by neměly Kinderyl užívat vůbec.

Informace o volně prodejných lécích, které máme na našich stránkách, najdete, když si rozkliknete pod popisem produktu “Více informací” a dále pod obrázkem “Příbalový leták”. Hodí se to také, pokud byste jej z krabičky vytratila nebo se Vám zrovna nechtěl hledat.

Pohyb Děti

OK
Zpracovávám