Tuhá a tekutá mýdla

Věděli jste, že první recept na mýdlo pochází z doby 2000 let p.n.l.? Tehdy ale ještě nesloužilo na mytí, ale bylo prospěšné při hojení ran. Do koupele ho používali až staří Egypťané. A jak jsou na tom Češi s mýdlem? Teprve v roce 1464 byl v Praze založen Cech mydlářů. Do té doby byla výroba mýdla výhradně v rukách hospodyněk. Dnes si můžeme dovolit takový komfort, jako jsou tekutá mýdla, parfemovaná mýdla a mýdla s obsahem nejrůznějších olejů a dalších prospěšných látek.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Tuhá a tekutá mýdla - detailní popis

Nejoblíbenější mýdla

Záleží jen na vás, jestli zůstnete u "klasiky" (tuhého mýdla) nebo jeho pohodlnější varianty: tekutých mýdel s pumpičkou (ta se hodí zejména jako součást každodenní hygieny rukou).

  • Olivová mýdla jsou vhodná zejména pro suchou a citlivou pokožku. Dobře jsou snášena i lidmi s dermatologickými problémy.
  • Antibakteriální mýdla vás zbaví určitých druhů bakterií, ale rozhodně nespoléhejte, že vás ochrání třeba před chřipkou.
  • Je to trochu z jiného soudku, ale jdeno z nejvyhledávanějších mýdel, je mýdlo jádrové s jelenem je vynikajícím pomocníkem na praní. Poradí si i se skvrnami, na které běžný prací prášek nestačí.
  • Máte problémy s mastící se pokožkou? Doporučujeme vám mýdlo z mrtvého moře, které udržuje vaši pokožku čistou a antiseptickou. To samé dělá také přírodní mýdlo s propolisem.

V koupelnové výbavě každé dámy by také nemělo chybět intimní mýdlo. Nenarušuje pH rovnováhu intimních partií. Můžete ho bez obav používat každý den.

OK
Zpracovávám