Koupel a mytí

Pokud rodiče své potomky umývají častěji než jednou týdně, měli by vynechat mýdlo a dítě pouze oplachovat čistou vodou. Mýdlo totiž může narušit přirozenou ochrannou funkci pokožky. Na kůži dětí se pak mohou vyskytnout infekce či opruzeniny.

Častější mytí dětí se doporučuje v případě, že se dítě nadměrně potí nebo se extrémně zamaže.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Koupel a mytí - detailní popis

Nejvhodnější doba ke koupání je večer, asi hodinu před krmením, protože dítě koupel zklidní, příjemně unaví a dítě bude lépe usínat. Pro děti je koupání většinou velmi příjemnou relaxací.

Ke koupání budete potřebovat malou vaničku, protože koupat dítě v prvních měsících života ve velké vaně je nevhodné, a to z důvodu možného přenosu jakékoliv infekce.

K umístění vaničky zvolte bezpečné místo. Optimální místnost je samozřejmě koupelna, kde lze využít některý kout k přebalování i koupání. Důležité je také umístit ji v takové výši, která vyhovuje i mamince, aby nemusela být ohnutá. Lze samozřejmě využít i kuchyně.

Místnost, v níž budeme dítě koupat, má mít teplotu 24-25 °C, voda má být kolem 37 °C. Vody ve vaničce musí být málo, cca 10-15 cm.

S výhodou využijete speciální lehátko, na něž dítě položíte, a tím se vám uvolní obě ruce. Jinak musíte jednou rukou podpírat zádíčka a hlavičku a k mytí máte volnou pouze jednu ruku. Lehátko je pro dítě zcela bezpečné, protože hlavička je nad vodou, navíc povlak se snadno udržuje v čistotě, protože je prací.

Lékárna.cz nabízí prostředky na koupel a mytí

Na Lékárna.cz můžete vybírat z :

  • sprchové gely - jemné pěnivé gely na tělo a vlasy vašeho děťátka.
  • tělová mléka, tělové krémy, tělové oleje - dopřejte svým dětem radost z hygieny! Zábavný vzhled pro zábavné koupání.
  • šampóny - ideální péče o jemné vlasy a pokožku hlavy kojenců a dětí. Díky své hodnotě pH 5,5 podporuje vývoj a obnovu přirozeného ochranného pláště.
  • pěny do koupele -  dětská koupel je vhodná pro mytí děťátka ve vaně, zklidnuje, ošetřuje a chrání.
  • teploměry, žíňky - abyste měla při koupeli stále na očích teplotu vody. Bambusové dětské žínky T-TOMI jsou vyrobeny z vysoce savého a jemného bambusového froté, které je velmi příjemné k citlivé dětské pokožce.

Doplňkové zboží

Protože naše nabídka je opravdu široká, nezapomněli jsme ani na pomůcky, potřebné k péče o dětské zoubky, potřeby pro krmení a pití dětí, hračky a  dětské pleny.

TIP! Proto k očistě kůže během dne použijte buď jemnou bavlněnou tkaninu nebo lépe odličovací tampony, které mají povrch z jemné hladké buničiny. Tampon navlhčete dětským olejem, který dítěti vyhovuje a jemně ze všech zmiňovaných partií nashromážděnou drť odstraňte, současně prohlédněte celé tělíčko, případná suchá ložiska kůže promažte přípravkem, který rovněž dítěti vyhovuje (pleťové mléko, hydratační krém apod.).

OK
Zpracovávám