Inkontinenční vložky

Trápí vás inkontinence? Samovolný únik moči neboli inkontinence je problémem, který postihuje nejen starší ženy, ale i muže nebo děti. Zkrátka se dříve či později může objevit u kohokoli z nás. Nenechte si tímto problémem znepříjemňovat život a vyzkoušejte různé inkontinenční pomůcky.

Nejprodávanější v kategorii


Načítám

Inkontinenční vložky - detailní popis

Jaké jsou příčiny inkontinence?

Nejprve je důležité zjistit příčinu inkontinence, jedině tak je možné ji správně řešit. Ve většině případů bývá příčin hned několik. Podstatnou roli hraje věk a s ním spojené ochabnutí svalů pánevního dna. Mezi faktory přispívající k inkontinenci můžeme řadit i genetické dispozice, následky nějakého zranění, užívání léků, obezita a celkový zdravotní stav jedince.

Někdy se můžeme také setkat s rozlišením dvou základních typů inkontinence – podle toho, jak a proč dochází k úniku moči:

  • Stresová inkontinence: k úniku moči dochází při zvýšení nitrobřišního tlaku, například při kašli, kýchání či cvičení. Příčinou bývá především oslabené svalstvo pánevního dna a nedostatečná funkce svěrače močové trubice.
  • Urgentní inkontinence: v tomto případě je únik moči spojený s naléhavým nucením na močení, kdy dochází k nekontrolovatelným a náhlým stahům svaloviny močového měchýře.

Kde hledat pomocníky?

Skvělými pomocníky v boji proti úniku moči jsou inkontinenční vložky, kalhoty a podložky...

  • Inkontinenční vložky: jsou vhodné zejména pro lehký a střední únik moči. Jsou anatomicky tvarované pro ženy i pro muže. Mají příjemný povrch a systém kontroly zápachu, který dokonale pohltí případný zápach. .Vyzkoušejte např. vložky při lehkém úniku moči  MoliMed Comfort či MoliMed.
  • Podložky: mají absorpční jádro z několika vrstev buničiny, z druhé strany jsou opatřeny nepropustnou a neklouzavou folií. Používá se jako přímá podložka pod inkontinentní pacienty, chrání prostěradlo a lůžko před znečištěním. K dostání jsou v různých velikostech.
  • Inkontinenční kalhotky: jsou vhodné k užívání při středním či těžkém úniku moči nebo i úniku stolice. K dostání jsou navlékací nebo zalepovací plenkové kalhotky. Široký sortiment kalhotek a plen naleznete u značky Tena.

OK
Zpracovávám