Inkontinenční pomůcky

Trápí vás únik moči? Tento problém značně znepříjemňuje život. Díky inkontinenčním pomůckám se už nebudete muset omezovat v aktivitách běžného dne. Samovolný únik moči neboli inkontinence postihuje nejen ženy, ale i muže různých věkových kategorií.  Před samotným řešením problému je nutné správně diagnostikovat příčinu a typ inkontinence. Jedině tak může být únik moči vhodně a efektivně řešen.

Nejprodávanější v kategorii


Načítám

Inkontinenční pomůcky - detailní popis

Rozlišujeme dva základní typy úniku moči

Stresová inkontinence: k úniku moči dochází při zvýšení nitrobřišního tlaku, například při kašli, kýchání či cvičení. Příčinou bývá především oslabené svalstvo pánevního dna a nedostatečná funkce svěrače močové trubice.

Urgentní inkontinence: v tomto případě je únik moči spojený s naléhavým nucením na močení, kdy dochází k nekontrolovatelným a náhlým stahům svaloviny močového měchýře.

Inkontinence mívá vždy více příčin. Podstatnou roli hraje věk a s ním spojené ochabnutí svalů pánevního dna. Mezi faktory přispívající k inkontinenci můžeme řadit i genetické predispozice, následky nějakého zranění, užívání léků, obezita a celkový zdravotní stav jedince. Při inkontinenci je nutné dodržovat dostatečnou hygienu (pravidelné sprchování), včasnou a pravidelnou výměnu absorpčních pomůcek, používání vhodné kosmetiky pro péči o namáhanou pokožku.

Inkontinenční pomůcky

V současné době je na trhu k dostání velké množství produktů, které nabízí řešení úniku moči. Abyste si vybrali ten správný produkt, je zapotřebí vědět, zda se u vás vyskytuje lehký (po kapkách, 1–2denně), střední či těžký únik moči (často u imobilních lidí, několikrát denně i během noci, více jak 200 ml za 4 hod.). Řešení problému nabízejí inkontinenční pomůcky pro seniory, ale i ženy a muže nižšího věku.

  • Inkontinenční vložky: jsou vhodné zejména pro lehký a střední únik moči. Jsou anatomicky tvarované pro ženy i pro muže. Mají příjemný povrch a systém kontroly zápachu, který dokonale pohltí případný zápach.Vyzkoušejte např. vložky při lehkém úniku moči MoliMed Comfort či MoliMed Premium.
  • Inkontinenční kalhotky a vložné pleny: jsou vhodné k užívání při středním či těžkém úniku moči nebo i úniku stolice. K dostání jsou navlékací nebo zalepovací plenkové kalhotky a vložné pleny různého stupně savosti. Široký sortiment kalhotek a plen naleznete u značky Tena.
  • Podložky: mají absorpční jádro z několika vrstev buničiny, z druhé strany jsou opatřeny nepropustnou a neklouzavou folií. Používají se jako přímá podložka pod inkontinentní pacienty,  chrání prostěradlo a lůžko před znečištěním.  K dostání jsou v různých velikostech.
  • Čisticí a ošetřující produkty: při úniku moči je pokožka velmi namáhána, proto je jemná a důkladná péči o ni nezbytná. K dostání jsou různé přísady do koupele, čisticí pěny, tělová mléka,gely a krémy. Účinné a oblíbené produkty pečující o pokožku nabízí např. značka Menalind, Abena či Seni Care.

OK
Zpracovávám