↓ Zobrazit tipy na vánoční dárky

Chovatelské potřeby pro domácí zvířata

Domácí zvíře, zvířecí společník či domácí mazlíček je zvíře chované především pro lidskou společnost nebo ochranu, na rozdíl od zvířat určených na práci a sport, hospodářských zvířat, laboratorních zvířat, které se chovají především pro výkon, zemědělský význam nebo výzkum. Nejpopulárnější domácí zvířata jsou proslulá pro jejich vystupování, věrnost a hravost.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Chovatelské potřeby pro domácí zvířata - detailní popis

Domácí zvířata obyčejně zajišťují jejich majiteli fyzické a emocionální výhody. Procházka se psem dokáže poskytnout, jak člověku, tak zvířeti, cvičení, čerstvý vzduch a společenskou interakci. Domácí zvířata umí poskytnout společnost starším lidem, kteří nemají přiměřené sociální interakce s ostatními lidmi. Existuje i lékařsky schválená třída terapie za pomoci zvířat, tzv. animoterapie, nejvíce za pomoci psů, koček či koní, kteří jsou bráni na návštěvy k postiženým lidem. Zvířecí terapie využívá trénovaná zvířata a psovodiče k dosažení fyzických, společenských, poznávacích a emocionálních cílů s pacienty.

Nejpopulárnější domácí zvířata jsou především psi a kočky, ale lidé také chovají domácí králíky, fretky; ale také hlodavce jako jsou pískomilové, krečci, činčily, krysy a morčata; ptáky jako jsou kanárci, andulky a papoušci; plazy jako jsou želvy, ještěrky a hadi; vodní zvířata jako jsou ryby a žáby; členovce jako jsou tarantule a kraby poustevníky.

Lékárna.cz nabízí chovatelské potřeby pro domácí zvířata

Na Lékárna.cz můžete pořídit tyto chovatelské potřeby pro domácí zvířata:

  • vitamíny pro domácí zvířata - každé domácí zvíře může začít trpět nějakými nepříjemnostmi, které lze zahnat pouhým podáváním vitaminů a doplňků pro domácí zvířata.
  • kosmetika pro domácí zvířata - v nabídce naleznete spreje proti kanibalismu pro prasata a drůbež, na hojení ran, kožní spreje s desinfekčním účinkem.

OK
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka