↓ Zobrazit tipy na vánoční dárky

Domácí pedikúra

Péče o nohy by měla vždy být nedílnou součástí života každého z nás, přeci jen nás celý život nosí po světě. Budete-li se o ně pečlivě starat, vyhnete se v budoucnosti nepříjemným otlakům, puchýřům nebo nehezky zarostlým a bolavým nehtům.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Domácí pedikúra - detailní popis


Pokud nemáte dostatek času nebo peněz na profesionální ošetření v salonu, nezoufejte. Pedikůru totiž můžete zvládnout i sami.

Nejprve dopřejte chodidlům vodní lázeň - buď mýdlovou nebo solnou. Ztvrdlá kůže změkne a půjde snadněji odstranit. Pak přichází na řadu pilníky, pemzy a rašple, pomocí kterých zrohovatělou kůži dostanete lehce pryč.

Domácí pedikůra vyřeší řadu obtíží

  • ztvrdlá a odumřelá kůže
  • popraskané paty
  • nevzhledné nehty na nohou
  • mykózy chodidel a nehtových lůžek
  • kuří oka a bradavice
  • těžké a oteklé nohy.

Vyberte si mezi klasickými pomůckami od firmy Solingen, nebo sáhněte po elektronickém pilníku Beper čí School Velvet Smooth Diamond. Pak pomocí kleštiček nebo nůžek nehty zastřihněte do roviny tak, aby nezarůstaly do kůže a opatrně zapilujte hrany a radujte se ze svých dokonalých nohou.

Avšak pozor, skalpelům a seřezávačům se raději vyhněte. Neprofesionální použití totiž může uškodit, hlavně diabetikům.

Pro domácí ošetření si můžete pořídit celé “profi” sady, třeba Manikura - pedikura Bausch - jde o elektrický přístroj vhodný na suchou i mokrou pedikůru - brousí, leští a vyhlazuje nehty a navíc odstraňuje tvrdou kůži a mozoly.

Po obroušení použijte na nohy peeling a následně chodidla ošetřete krémem, či balzámem. Dobrým tipem je Eubos Urea krém na nohy, Eucerin Urea krém na nohy nebo výrobky firmy Kneipp.

Na úplný závěr můžete nehty nalakovat. A pak už jen vklouzněte do teplých froté ponožek a relaxujete.

OK
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka