Dia müsli a cereálie

Kdo by si občas rád nepochutnal na müsli nebo cereáliích? Navíc pokud obsahují ty nejjemnější hoblinky kvalitní čokolády, ořechy nebo sušené ovoce, které tak nádherně křoupe mezi zuby a zasytí na dlouhou dobu. Stačí jen nasypat do jogurtu… Lahoda! Že takovým věcem musíte dát kvůli cukrovce navždy sbohem? Nesmysl! Zaměřte se na müsli pro diabetiky a výborné snídaně můžou pokračovat.

Dia müsli a cereálie - detailní popis

Domácí příprava a připravené směsi 

Pokud chcete chuť a zdravost takové snídaně ještě vylepšit, bez obav si nakupte potřebné ingredience (základ, ovoce, oříšky a třeba i tmavou čokoládu) a vrhněte se do přípravy vlastního výborného müsli, které bude zcela bez cukru a hlavně – přesně podle vaší chuti. 

Samozřejmě si můžete vybrat i z předmixovaných směsí, které vám práci usnadní. 

Váš kapesní průvodce müsli galaxií

Základ? Pšenice plná prázdných sacharidů vám dobrou službu neudělá, lépe bude, když to zkusíte třeba s ječmenem, nebo se vydejte bezlepkovou cestou – pohanka nebo jáhly jsou nutričně výživné potraviny. Vedle nešlápnete ani s ovesnými vločkami.

Ovoce? Bez ovoce to není müsli, složit jej ale jen z ovoce taky není nejvhodnější. Zvolte jeden nebo dva druhy sušeného ovoce dle vlastní chuti, ve zbytku se ale budou lépe vyjímat semínka nebo oříšky. 

Oříšky jsou jedinou potravinou, ve které se nemusíte přehnaně omezovat. Pokud tedy máte rádi právě je, vyhráli jste jackpot! Užijte si kouzelnou chuť kokosu, mandlí nebo třeba lískového ořechu. 

Cukr a sladidlo? Však to znáte, jak je to s cukrem… Ale v použití sladidla pro diabetiky vám nic nebrání. 

Nejdůležitější, jako snad u každého jídla, ale je, aby vám vaše zvolené či namíchané müsli chutnalo a abyste se po něm cítili dobře.

OK
Zpracovávám