Zvýšení imunity před příchodem chladného počasí

Imunita Děti Léčivé přípravky Zdraví z přírody

Také si v období babího léta říkáte, že se musíte ještě naposledy nahřát? Chcete získat energii, abyste vydrželi dlouhou zimu, která Vás čeká? Tak vězte, že léto a sluneční dny nás opravdu nabíjejí. Posilují naši psychiku, vyvolávají dobrou náladu a tím zvyšují i imunitu. Jakmile přijdou sychravé podzimní dny, začíná nás přepadat špatná nálada a tím nahráváme oslabování imunity.

Zvýšení imunity před příchodem chladného počasí

Když se přiblíží podzim, zkrátí se dny, sluneční intenzita se sníží, je potřeba svému tělu pomoci i jinou cestou. Jednou z nich může být dodržování zdravé výživy a dodávání vitamínů. Pokud jste přes léto zvýšili příjem ovoce a zeleniny, snažte se u tohoto zvyku setrvat. Důležité je také neopomíjet pohyb – i v zimě můžete plavat, posilovat, chodit, hrát tenis.... Však sami víte, co Vás baví. Ti, co se pravidelně otužují, mají před ostatními velký náskok. Dostatečný spánek je také zaručeným receptem.

Podstatné je také to, v jakém prostředí se pohybujeme, kde pracujeme, zda se často vyskytujeme v kolektivu ostatních lidí. Každý, kdo prodělává stres, snižuje svoji imunitu. Náročný bývá pohyb po velkých městech. Svoji roli hraje i genetická výbava. Samozřejmě, že Vaší imunitě nepomáhá ani kouření a pití alkoholu.

Velmi podstatně také imunitu ovlivňují prodělané nemoci, hlavně chřipka. Někdy se nám zdá, že rekonvalescence trvá řadu týdnů. Opravdu, chřipka může být pro tělo velkou zátěží. Pokud je naše tělo oslabené prodělanou chřipkou, je náchylnější i k ostatním nemocem. Pokud tedy nedokážeme tělu pomoci přirozenou cestou, nastupují doplňky stravy na zvýšení imunity.

Existuje řada přírodních produktů k posílení imunity. Buď se používají jako prevence nebo pro rychlejší zotavení po prodělané nemoci. Účinné látky obsahuje například hlíva ústřičná, česnek, echinacea, rakytník a mnoho dalších rostlin. Pokud zkombinujete některý z produktů na podporu imunity s výše uvedenými zásadami, pak by Vás v období podzimu a zimy nemusela žádná nemoc zaskočit.

Přejeme Vám zdravou mysl i tělo.

Související články:

Posilujte imunitu včas

 

OK
Zpracovávám