Zbavte se jarní únavy - zkuste detoxikaci těla

Zdraví z přírody Hubnutí Detoxikace

První jarní paprsky všichni očekávají s velkou nadějí. Ze všech stran kolem sebe slyšíme jen samé „už, aby ta zima skončila“ a přání, aby co nejdříve přišlo jaro. A nakonec, když slunko svítí a zem se zelená, my se vymlouváme na jarní únavu. Že se také poznáváte?

Zbavte se jarní únavy - zkuste detoxikaci těla

Na jarní únavu si prý každoročně stěžují až tři čtvrtiny lidí. Nicméně každý z nás se s ní dokáže vyrovnat trochu jinak. Fyzioterapeutka Jaroslava Povová, spolupracovnice portálu lekari-online.cz, přirovnává lidské tělo po dlouhé zimě ke konzervě naplněné jedovatým toxickým odpadem, který narušuje informační pole mezi jednotlivými orgány a buňkami. „Tím se blokuje tok naší životní energie a dostavují se důsledky ve formě velké únavy, vyčerpání případně otoků končetin,“ říká Povová a dodává, že nedostatek slunce, pohybu a zanesení organismu nám bere tak důležitou energii, kterou potřebujeme k tomu, abychom si uměli naplno užít života.

Spraví to detox

Rozproudit v těle energii, odstranit případné blokády a odplavit toxické látky, to vše je po zimě potřeba. Během zimy je slunečního svitu daleko méně, ale lidské tělo dokáže využívat zásob nashromážděných z léta. Zásobárna se postupně vyprazdňuje a v březnu údajně dochází ke kritickému stavu. Překonání několika týdnů, kdy sluneční energie zintenzivní, bývá nejkritičtější. Jedinou možností, jak „sluneční“ deficit obnovit, je jednoduše chodit často ven, ideálně do přírody.

„V zásadě nejvýznamnější věcí, kterou můžete sami ovlivnit je pitný režim. Vždyť ani pračka nevypere špinavé prádlo bez vody,“ má po ruce další přirovnání Jaroslava Povová z portálu lekari-online.cz. Proč je pitný režim tak důležitý? Přijímá-li člověk dlouhodobě malé množství tekutin, tělo přechází do úsporného režimu a vytváří si zásoby. Neměli byste čekat na pocit žízně, ale dodávat tělu tekutiny pravidelně. „Správný pitný režim by se měl vypočítat, pokud svoji váhu vydělíte číslem 25, dojdete k počtu litrů, které máte vypít. Samozřejmě s ohledem na věk a zdravotní stav člověka,“ dodává Jaroslava Popová.

Dalším významným krokem je odkyselení těla. „Pokud převládají v organismu kyseliny, tělo se brání tím, že zadržuje vodu. Z toho vznikají otoky, pocit nafouknutí a odulosti, zpomaluje se metabolismus. Odkyselení těla můžeme řešit správnou výživou, úpravou jídelníčku nebo minerální léčbou, u ní je potřeba spolupracovat s odborníky,“ doporučuje Jaroslava Povová.

Odpadní potrubí těla, tedy lymfatický systém, můžeme zaktivovat několika způsoby. „Specialisté v oblasti lymfologie jsou schopni ruční lymfatickou masáží rozproudit čističku v lidském těle. Náhradou může být také přístrojová lymfodrenáž (přístroj lymfoven), ale pouze v případě, že je odborně provedena,“ uzavírá fyzioterapeutka Jaroslava Povová, spolupracovnice portálu lekari-online.cz.

Zdroj: tisková zpráva z 25. března 2010, internetový portál www.lekari-online.cz.

OK
Zpracovávám