Yerba Maté vás nakopne

Péče o tělo Imunita Zdraví z přírody Hubnutí Ženy Superpotraviny

Už samotný název čaje napovídá, že se jedná o něco exotického. Něco, co přichází z daleka, ale bude to nejspíš stát za to, když si to oblíbil celý svět. Chuť čaje je trochu hořká a voní jako kouř, ale po pár locích si prý omotá kolem prstu každého. Navíc pozitivní vliv na zdraví je nesporný.

Yerba Maté vás nakopne

Tak odkud tedy Yerba Maté pochází? Snad napoví název rostliny, ze které se čaj připravuje - cesmína paraguajská. Jedná se o tradiční nápoj Jižní Ameriky. Pro své stimulační účinky se stal nápoj postupem času oblíbený i na severu Ameriky a následně se dostal do celého světa. U nás jej popíjí hlavně čajoví nadšenci, ale na jihu Ameriky si denně kalabasu lahodného moku dopřeje většina obyvatel.

Yerba Maté a jeho účinky

Kromě toho, že dokáže člověka pořádně nakopnout a dodat mu chybějící energii, umí tělo zbavovat toxinů a obsahuje celou řadu prospěšných látek.

Mezi ně patří

A protože většina lidí trpí nedostatkem energie, vitamínů i minerálů, zdá se, že popíjení Yerba Maté je správný krok v péči o vaše zdraví a pohodu.

Co způsobuje zmíněné stimulační účinky?

Tentokrát nejde o nic exotického nebo neznámého. Yerba Maté totiž obsahuje kofein. A hned v závěsu další dvě povzbuzující látky theofilin a theobromin. V kombinaci s vitamíny, minerály a aminokyselinami pak dokážou tělo nabudit a dodat energii.

Co dalšího Yerba Maté umí?

Zbystřit by měli všichni, kteří mají problém se spánkem. Bylo prokázáno, že při dlouhodobém užívání čaje během dne se může  upravit a normalizovat cyklus spánku a bdění. O nápoj se mohou zajímat také všichni, kteří se snaží zhubnout. Pomáhá zmírnit pocit hladu a zbavit tělo toxinů. Když tedy zařadíte ke svým dietním návykům ještě i popíjení čaje Yerba Maté, nic tím nezkazíte. Posiluje imunitní a nervový systém, pozitivně působí na trávení, podílí se na čištění krve a zlepšení paměti. Vidíte sami, že čaj Maté rozhodně není jen obyčejný čaj a umí toho opravdu spoustu - stojí za to ho vyzkoušet.

Užívání Yerba Maté

Přeci jen jsme Evropané a ne jihoameričtí indiáni, kteří byli na tento nápoj opravdu zvyklí. Příležitostného popíjení se bát určitě nemusíte, ale při pravidelném užívání ve větších dávkách se doporučuje udělat několikadenní pauzu. Čaj popíjejte ráno nebo během dopoledne, abyste měli energii po celý den. Kdybyste si dali šálek v pozdním odpoledni nebo večer, možná byste se nedopočítali oveček. Kvůli vysokému obsahu kofeinu se pití tohoto čaje nedoporučuje těhotným ani kojícím ženám nebo malým dětem.

Co je to kalabasa?

Jedná se o tradiční nádobu, ze které se čaj Maté pije. Kdysi se vyráběla zásadně vydlabáním tykví, dnes ji seženete jak ze dřeva tak z kovu. Ke kalabase neodmyslitelně patří kovové brčko s drobným sítkem na konci zvané bombilla. Díky němu lze pít čaj aniž by se vám do úst dostaly drobné čajové lístky.

OK
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka