Vlhký či suchý kašel: co na něj platí?

Imunita Léčivé přípravky Bolest

Máte kašel a nevíte, co si s ním počít? Kašel se navíc dělí na vlhký a suchý...víte jak je od sebe rozeznáte? Přečtěte si náš článek.

Vlhký či suchý kašel: co na něj platí?

O kašli

Kašel je obranný reflex, kterým se organizmus brání před vniknutím cizorodých látek, nebo chce již přítomné látky odstranit z dýchacích cest. Příčinou kašle může být onemocnění nebo vnější vlivy, jakými jsou prach nebo cigaretový kouř.

Druhy kašle

Kašel může být vlhký nebo suchý. Jsou navzájem odlišné, a proto se musí i jinak léčit.

Vlhký kašel - produktivní kašel, provázený zvýšenou tvorbou hlenu. Ten je potřeba vykašlávat a vykašlávání podporovat.

Suchý kašel -  netvoří se hlen, není co vykašlávat, kašel dráždí průdušnici i hrdlo a může být i  bolestivý. Suchý kašel je potřeba tišit, aby dráždění dýchacích cest bylo co nejmenší.

Jak kašel tlumit?

Nejprodávanějším produktem na vlhký kašel je Mucosolvan®. Jeho protějškem pro léčbu suchého kašle je Mugotussol™. Dokáže utišit suchý kašel rychle a na dlouho, tlumí i dráždění v krku vyvolané suchým kašlem. Účinkuje již po 15 minutách a působí až 6 hodin. Mugotussol™ je volbou pro léčbu suchého kašle u dospělých a dětí od 12 let, které obtěžuje dráždivý kašel jak během dne, tak zejména večer po ulehnutí.

Jedná se o léky k vnitřnímu užití. Léčivá látka Ambroxoli hydrochloridum (Mucosolvan®). Léčivá látka Dextromethorphani hydrobromidum monohydricum (Mugotussol™).Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

OK
Zpracovávám