Utáhněte kohoutek kapajícímu nosu

Péče o tělo Imunita Léčivé přípravky

Rýma patří mezi nejběžnější onemocnění české populace hlavně v zimních měsících. V jarních měsících se k běžné rýmě může přidat i rýma sezónní neboli alergická, způsobená některým z běžných alergenů.

Utáhněte kohoutek kapajícímu nosu

Jak vyplývá z průzkumu společnosti TNS AISA z března letošního roku, tři čtvrtiny Čechů se nejméně jednou za rok potýkají s nachlazením, chřipkou či jiným virovým onemocněním. Pak se vydávají do lékárny a snaží se problém vyřešit.

Při rýmě dochází v důsledku zánětu k překrvení a otoku nosní sliznice, což má za následek neprůchodnost nosu. Pacientovi se obtížně dýchá nebo se mu to nedaří vůbec. Při léčbě je důležité, aby nosní sprej otok zduřelé sliznice zmenšil co nejrychleji a mohlo se obnovit dýchání nosem. Jinak hrozí nepříjemné komplikace, jakými mohou být zánět vedlejších nosních dutin, zánět středouší či sestup infekce na dolní cesty dýchací.

Pro ty, kteří chtějí ucpaný nos řešit opravdu rychle, je tu např. nosní sprej Muconasal plus. Jeho účinná látka tramazolin hydrochlorid snižuje otok nosní sliznice již po 5 minutách od aplikace a účinek přetrvává až 10 hodin. Tímto dlouhotrvajícím účinkem je v noci zajištěn i klidný spánek. Oproti kapkám je sprej výhodnější, neboť pokryje větší část sliznice, pokaždé ve stejné dávce a navíc se pohodlně dávkuje třeba i ve stoje.

Muconasal plus obsahuje také tři éterické oleje: eukalyptol, menthol a kafr. Ty nosní sliznici osvěží, zajistí příjemný pocit chladu v nose a o sliznici rovněž pečují. Pomocné látky vytvářejí na sliznici vlhký ochranný film a účinná látka tak může lépe působit. Muconasal plus je volně prodejný lék a je k dostání v lékárnách. Je vhodný pro dospělé a děti ve věku od 6 let. Aplikuje se nejvýše 4x denně. Stačí jeden vstřik do každé nosní dírky. Lék k nosnímu užití, léčivá látka Tramazolini hydrochloridum. Čtěte pečlivě příbalovou informaci!

Související články:

Výplach nosu: účinná alternativa při prevenci a mírnění příznaků rýmy a nachlazení

 

OK
Zpracovávám