S náplastí Cosmos se opar hojí přes dne i v noci

Imunita Léčivé přípravky Kůže

Zažil to už každý z nás – nepříjemný pocit, lehké svědění a pocukávání rtu. Neklamné znamení, že se dělá opar.

S náplastí Cosmos se opar hojí přes dne i v noci

Příčin vzniku oparu může být celá řada od vnitřní horečky po námaze nebo stresu, kontakt s člověkem, který opar měl, horečnaté onemocnění, ale i příliš dlouhý pobyt na slunci či mrazu, kolísání hormonů v organizmu stejně jako menstruace. Opar je totiž jedním z mála virových onemocnění, které v sobě neseme po celý život, a není prakticky vyléčitelné. Lze jen zmírnit jeho průběh a důsledky. První fází oparu je svědění, napnutí pokožky a její natékání. Následuje vznik puchýřků naplněných tekutinou. Ty po několika dnech popraskají a na povrchu zanechávají mokvající ránu. Tato fáze oparu patří nejen k nejbolestivějším, ale i nejnepříjemnějším pokud jde o riziko dalšího přenosu. Následné hojení provází vytvoření tvrdého strupu, který má tendenci praskat a krvácet.

Jak se nejlépe s oparem vypořádat?

V posledních letech se na trhu objevily mastičky, které obsahují virostatika, která zmírňují celý průběh výskytu oparu. Mají ale řadu nevýhod, mezi které patří jejich složitější aplikace, po níž bychom si měli vždy umýt ruce, lehce se setřou pouhým pohybem rtů o sebe nebo pitím či jídlem a jsou viditelné, což nepůsobí esteticky. Elegantní řešení nabízí speciální hydrokoloidní náplast Cosmos na opary, kterou lze na opar jednoduše aplikovat a zmírnit tak bolestivý průběh tohoto virového onemocnění. Výhodou náplasti na opary je také to, že ji můžete použít jak ve dne, tak i v noci a významně tím urychlit léčbu oparu.

Výhody náplasti na opary

Náplast Cosmos na opary obsahuje hydrokoloid, který působí léčebně po celou dobu trvání oparu. Urychluje hojení a především tlumí bolest. V případě včasné aplikace může náplast na opary výrazně zkrátit průběh výskytu oparu. Náplast díky svému oválnému tvaru dobře drží i na namáhaných místech jako jsou rty. Prodyšný materiál, ze kterého je vyrobena, zajistí dýchání postiženého místa a současně brání dalšímu šíření viru. Náplast absorbuje tekutinu vytékající z puchýřků a vytváří gel, který přispívá k rychlejšímu hojení rány. Současně chrání opar před nečistotami a bakteriemi. Co ale nejvíce ocení uživatelé, a především uživatelky této náplasti, je diskrétní překrytí oparu, které dodává větší pocit sebejistoty.

Komfortní a praktické

Uživatelé náplastí Cosmos na opary zvláště ocení výhodné balení, které obsahuje 16 náplastí uložených v praktické plastové krabičce. Tím ale komfortní vybavení nekončí, součástí balení je také zrcátko pro lepší aplikaci a pinzeta, která slouží jak k přesnému přiložení tak především k hygienickému odstraňování náplasti.

Samotná aplikace je, díky dvojitému překrytí náplasti ochrannými fóliemi, velice jednoduchá, jak ukazuje následující obrázkový návod:

  • Vyjměte náplast z ochranného obalu
  • Odstraňte modrou ochrannou fólii tak, aby se odkryla lepící část náplasti
  • Přiložte odkrytou část náplasti na postižené místo a přidržte ji
  • Potom stáhněte bílou ochrannou fólii zakrývající zbytek náplasti
  • Postižené místo je díky ergonomickému tvaru náplasti optimálně chráněno

Související články:

Náplast s obsahem stříbra Cosmos kids - konec dětským odřeným loktům a kolenům
Náplasti Cosmos na puchýře – nohy jako v bavlnce

 

OK
Zpracovávám