Revoluční ochrana před slunečným zářením Buňková BIOprotekce

Péče o tělo Kosmetika Opalování Kůže

Je-li kůže nechráněná, vystavena slunci delší dobu kdy vlastní ochranní mechanismy nestačí, dojde k přetížení opravných mechanismů DNA. Buňky v důsledku nadměrného poškození UV záření odumřou nebo zdegenerují a vyšlou špatnou genetickou informaci.

Revoluční ochrana před slunečným zářením Buňková BIOprotekce

Lidská pokožka se do určité míry dokáže sama chránit před negativními vlivy UV záření díky vlastním ochranných mechanismům. Hlavním ochraním mechanismem je tvorba kožního pigmentu – melaninu.

Melanin je barvivo chránicí buňky pokožky rozptýlením, pohlcováním a odrazem slunečního záření, tvoří se v buňkách pokožky (melanocytech) a opticky je výsledkem jeho tvorby a rozložení ve vrchních vrstvách pokožky viditelné „opálení“. Pigmentace pokožky je vyvolána UV zářením.

Citlivost jedince na UV záření a možnost spálení vlivem slunečního záření závisí na síle rohové vrstvy kůže a množství pigmentu. Epidermální melanin tvoří přirozenou sluneční ochranu, protože tento pigment snižuje energii záření tím, že ji rozptýlí a pohltí. Uvolněný melanin chrání DNA tím, že obklopí jádro buňky. Pigment se následně přesune k povrchu kůže spolu s epidermálními buňkami.

Poškození kůže

V případě poškození kůže disponuje dalším systémem ochrany, jistou schopností opravy poškozené DNA (tzv. excizní reparace a fotoreaktivace), která dokáže do určité míry snížit rozsah poškození buněk způsobeného slunečním zářením. Kožní buňky obsahují enzymy, které je chrání také před negativními vlivy volných radikálů. K nejúčinnějším antioxidantům patří tokoferol, mannitol, kyselina askorbová a karoten (všechny tyto látky jsou obsažené v potravinách). Také melanin, vytvářený v melanocytech, se chová do jisté míry jako antioxidant.

Je-li kůže nechráněná, vystavena slunci delší dobu kdy vlastní ochranní mechanismy nestačí, dojde k přetížení opravných mechanismů DNA. Buňky v důsledku nadměrného poškození UV záření odumřou nebo zdegenerují a vyšlou špatnou genetickou informaci. Výsledkem je poškození kůže provázené solární elastózou, prekancerogenními lézemi (rakovinové změny) a zrychlením starnutím kůže. Takové poškození kůže je pak nevratné.

Buněčná BIOprotekce

Francouzská společnost Laboratoire Bioderma vyvinula jako první unikátní zesílenou ochranu kůže v podobě komplexu účinných látek, patentovaných jako Buněčné BIOprotekce.

Patent Buněčné BIOprotekce obsahuje dvě účinné přírodní látky:

  • ectoin
  • manitol

Ectoin je produktem bakterie žijící v poušti, v extrémně teplých podmínkách. Vytváří okolo kožní buňky ochranný obal, čímž zabraňuje pronikání UV záření a tím přímo chrání kožní buňky před poškozením. Manitol je velmi účinný vychytávač volných radikálů, které způsobují poškození buňkových struktur. Patent Buněčné BIOprotekce chrání pokožku ve třech důležitých úrovních:

  1. Ochrana Langerhansenových buněk, které jsou zodpovědné za imunitu pokožky. Tím dochází ke zvýšení odolnosti a obranyschopnost pokožky, sníží se citlivost pokožky na sluneční záření.
  2. Rychlá reparace buněk pokožky (nastává v případě, kdy nedojde k dostatečné sluneční ochraně, buňky pokožky se poškodí). Díky patentu Buněčné BIOprotekce dochází k rychlejšímu obnovení buněk pokožky
  3. Aktivní ochrana DNA buněk – sluneční záření negativně působí na DNA kožní buňky, zpusobuje poškození DNA a následně stratu pružnosti, tvorbu vrásek a pigmentových skvrn. Patent Buněčné BIOprotekce chrání přímo DNA buňky, čímž nedochází k uvedeným poškozením.

Tím, že slunce je rok od roku silnější, a častěji volíme pro dovolené exotická místa, je extremně duležité dbát na správnou a vysokou sluneční ochranu. Ideální a nejmodernější ochranou současnosti je kombinace povrchové ochrany (SPF ochranný faktor) a přímé hloubkové ochrany kožních buněk.

Užijte si léto bez spálenin! Pečlivě jsme roztřídili naši nabídku více než 300 produktů podle jejich nejlepších vlastností. Stačí 3 jednoduché kroky váš ideální opalovací přípravek je tu! Pomůže vám naše ...DERMOKALKULAČKA

OK
Zpracovávám