Příznivé účinky ginkga na tělo, ducha i duši

Zdraví z přírody Detoxikace Psychika

Ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný upoutá již na první pohled. Dosahuje výšky až 40 metrů a na mohutném kmeni i postranních větvích se jako stalaktity rýsují bradavkovité výrůstky. Nejpříznačnější jsou však vějířovité listy pokryté jemnou voskovou vrstvou; v létě sytě zelené a na podzim zářivě žluté.

Příznivé účinky ginkga na tělo, ducha i duši

Rarita mezi bylinami

Mimořádná léčebná síla listů je dána přibližně 60 biologicky aktivními látkami, z nichž nejdůležitější jsou flavonoidy a terpenoidy. Pravda, flavonoidy obsahuje skoro každá rostlina, ovšem ginkgo vykazuje specifickou podskupinu, která v lidském těle vyvolá doslova kaskádu pozitivních účinků na krevní tok. Mezi typické terpenoidy patří éterické oleje čajovníku nebo karotin v mrkvi. Ginkgo opět vede, neboť s ohledem na strukturu těchto organických sloučenin – říká se jim ginkgolidy – je skutečná přírodní rarita. Kromě toho, že výtažek z listů zlepšuje prokrvení i v těch nejjemnějších cévách, stabilizuje membrány červených krvinek a tím  podporuje okysličování buněk v neposlední řadě „zneškodňuje“ volné radikály, což jsou agresivní sloučeniny kyslíku, které ohrožují zdravé buňky v těle. Okruh působnosti ginkga je proto neobyčejně široký: alergie, artritida, bolesti hlavy, deprese, nachlazení, impotence, poruchy pozornosti, osobnosti, zraku i sluchu, premenstruační syndrom, vysoký krevní tlak, zánět žaludku apod. Jeho doménou přesto zůstává zvyšování výkonnosti mozku, tudíž utužování paměti, ale i mírnění příznaků demence, dokonce i zpomalování průběhu Alzhemerovy choroby.

Nadějné výsledky i vyhlídky

V současné době existuje více než 40 klinických studií zabývajících se nasazením výtažku ginkga u poruch mozkové činnosti a degenerativních změn tohoto orgánu. V účinnosti byl mnohdy klasifikován ještě lépe než syntetické preparáty. V jeho prospěch hovoří i to, že nevykazuje takřka žádné vedlejší účinky, nesnižuje bdělost ani pozornost a nejsou známy případy předávkování.
Kvalitní přípravek se vyznačuje tím, že obsahuje 40 mg účinné látky v 1 tabletě nebo 1 ml roztoku. Tuto skutečnost potvrzuje formulace na obalu: lék s obsahem standardizovaného extraktu Ginkgo biloba (Egb 761). Na našem trhu tyto podmínky splňuje například volně prodejný lék Tanakan. Jeho dávkování závisí na stupni omezení myšlenkových pochodů. U poruch duševní výkonnosti, periferního prokrvení a senzorických poruchách se doporučuje 1 tableta nebo 1 ml roztoku 3x denně s tím, že účinek se projeví zhruba po 2 až 4 týdnech. U demence se dávka zvyšuje na 2 tablety nebo 2 ml 3x denně, a to minimálně po dobu 8 týdnů.
Polknout pilulku nebo vypít roztok a čekat, až se v hlavě zase „rozsvítí“, nestačí. Je třeba dbát na celkové zdraví a mozek neustále trénovat.

Informujte se o příznivých účincích také na stránkách www.ginkgo-zdravapamet.cz, nebo se u svého lékárníka zeptejte přímo na produkt Tanakan. Zakoupit Tanakan můžete zde.

OK
Zpracovávám