Nadměrné vypadávání vlasů
Péče o tělo Zdraví z přírody Ženy Vlasy Kosmetika Psychika Muži
Vlasy vypadávají ženám i mužům přirozeně. Co ale dělat s nadměrným vypadáváním vlasů? Volit můžete mezi speciálními šampony nebo doplňky stravy s vitamíny. Povíme vám, které jsou na tento problém vhodné.
Kolik vlasů máme
V průměru máme na hlavě asi sto tisíc vlasů. Bujnější kštici mívají lidé se světlejšími vlasy, naopak slabší porost na hlavě mají zrzci a zrzky. Denně nám vlasy vyrostou klidně i o půl milimetru a zároveň nám jich zhruba sto vypadá.

Věděli jste, že...
... nejvíc vlasů ztrácíme na podzim a na jaře? Vypadávání vlasů je zkrátka přirozené a nejde zastavit. Pokud ale máte pocit, že vám jich vypadává víc než je zdrávo, je dobré zjistit příčinu.
Proč nám padají vlasy
Nejčastější příčiny nadměrného vypadávání vlasů jsou:
- hormonální změny, (menopauza, těhotenství...)
- stres,
- nedostatek vitamínů,
- špatná životospráva,
- kouření,
- vážnější onemocnění, např. onemocnění štítné žlázy, nadledvinek nebo
- radioterapie.
Vliv hormonů na padání vlasů
Ženy se často potýkají s vypadávání vlasů během menopauzy, kdy tělo začíná ztrácet estrogen nebo těsně po porodu, kdy hladina estrogenu v těle jen pomalu stoupá zpět do normálu. Vypadávání vlasů může v tomto případě trvat i šest měsíců.
U mužů tkví problém v nadměrném vypadávání vlasů v testosteronu. Když ho má tělo přebytek, hormon začne ničit vlasové kořínky a vlasy tak začnou vypadávat. V takovém případě je na místě návštěva lékaře.
Jak na padání vlasů
Obecně tělo vypadáváním vlasů signalizuje nedostatek vitamínů a živin.
Nejčastěji nám chybí

Dopřejte vlasům masáž i dermatologickou péči
Kromě správné péče zevnitř, je na místě i péče o vlasy jako takové. Začněte rituál mytí vlasů relaxační masáží hlavy, která prokrví pokožku a tím i vlasové kořínky. Pokračujte speciálním šampónem na vypadávání vlasů, který vyčistí vlasovou pokožku ale vlasy samotné nijak nezatíží. Kadeřníci doporučují i speciální vyživovací kúry, zaměřené na zvýšení objemu vlasů, případně doplňky stravy v podobě tablet - ty by měly obsahovat důležité látky jako je biotin, cystein, methionin a případně i vitamíny B a C.
Pokud jste vyzkoušeli všechny výše zmíněné metody a ani po třech měsících nevidíte žádnou změnu, doporučujeme navštívit lékaře.