Mumio na regeneraci i stres

Péče o tělo Imunita Zdraví z přírody Kosmetika

Tableta černá jako uhel, která se při kontaktu s kůží a teplem rozpouští. Pro imunitu prý úplný zázrak. Co znamená tajuplný název “mumio”? Prozradíme vám, odkud tato podivná hmota pochází a čím může být prospěšná lidskému zdraví.

Mumio na regeneraci i stres

Co je mumio

Mumio je horská pryskyřice nazývaná někdy též jako "slzy hor" nebo "černé zlato". Jde o přírodní směs organických a anorganických látek snadno rozpustných ve vodě, které se sbírají ve skalních trhlinách, dutinách a výčnělcích horských jeskyní v Asii, předně na Kavkazu, Altaji a jinde.

Co obsahuje mumio

V látce zvané mumio bylo nalezeno 26 stopových prvků, mezi ty nejznámější patří ku příkladu selen, mangan nebo kobalt. Z minerálů je to pak železo, vápník, hořčík, ale také třeba draslík, měď a mnoho dalších. Dále pak složení zahrnuje organické kyseliny, mastné kyseliny, oxidy kovů, fosfolipidy, aminokyseliny a také vitamíny ze skupiny B. Bylo zjištěno, že mumio obsahuje stopy včelího jedu - jedincům, kteří trpí alergií na včelí produkty, není mumio doporučeno k užívání.

Jak mumio působí na lidské zdraví

Podle dostupných zdrojů se zdá, že výčet pozitivních vlivů na lidské zdraví je opravdu různorodý. 

Mumio působí na:
  • normální stav kostí a kloubů,
  • normální trávení, metabolismus sacharidů a lipidů,
  • imunitní systém (jde o antioxidant)
  • menstruační komfort,
  • dušenív a poznávací činnost,
  • omlazení,
  • normální funkci reprodukčního systému,
  • normální funkci močové soustavy,
  • kontrolu tělesné hmotnosti

Mumio má tu čest patřit mezi adaptogeny. Většina adaptogenů je navíc rostliného původu.

Co je to adaptogen

Je to látka, která má blahodárný vliv na lidský organismus a zároveň nemá žádné vedlejší nežádoucí účinky. To se bohužel nedá říct o celé řadě běžných léků. Jak název napovídá, adaptogeny uvolňují napětí, které v člověku vzniká na základě stresu - adaptují tělo na nestandardní podmínky, ve kterém se tělo v době stresu ocitá. Stres měl v minulosti svůj obrovský význam. Dnes ho je však tolik, že si s tím tělo většinou neporadí a organismus selhává pod vlivem různých onemocnění. Adaptogeny zachovávají běžné tělesné funkce i při přetížení stresem, jsou zcela neškodné a průběžně prospívají organismu.

Mezi nejznámější adaptogeny řadíme ženšen, kustovnici, lékořici nebo reishi.

Jak užívat mumio

Mumio tablety jako doplněk stravy se většinou užívají jednou až dvakrát denně mezi jídly po dobu 4 týdnů. Je možné mumio rozpustit ve vodě a roztok používat k potírání nebo pro obklady. Lékaři starověké Číny ho používali i ve formě masti u pacientů, kteří trpěli citlivou pokožkou, ekzémy či lišejem.

OK
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka