Moderní čištění pokožky s micelární vodou

Péče o tělo Kosmetika Kůže

Lidská kůže vykazuje rozmanité vlastnosti, což má přímou spojitost s nebezpečím vstřebávání různých účinných složek přípravků a krémů, které se používají k léčbě pokožky.

Moderní čištění pokožky s micelární vodou

Pokožka je nejtenčí v oblasti okolo očí, a proto se musí výběr čisticích přípravků, které se pro tyto oblasti používají, důkladně zvážit. Doporučujeme se vyhýbat dráždivým a detergentním čisticím látkám. Galenická forma, micelární roztok, dokáže zlepšit péči o různé typy pokožky tím, že snižuje nebezpečí vzniku alergie. Obsahuje kulovité útvary nazývané micely, které vznikají seskupením molekul některých nízkomolekulárních látek (při přesně dané koncentraci) tvořící tzv. micelární roztok.

Micelární voda 

  • Vodní roztok esterů Glycerylu
  • Dvojitá afinita vody a tuků (v podobě volných mastných kyselin)

Jak to funguje s odličovacím tamponem na pokožce?

Důvody používání micelárních pleťových vod

  1. Čistí kůži jemně a bez nebezpečí podráždění a alergií.
  2. Smývání není nutné, částečky nečistot a mazu se zachytí na prvním čisticím tamponu, který obsahuje micelární roztok, druhý tampon zanechá na tváři pouze molekuly vody.
  3. Jsou vhodné pro citlivou pokožku, kuperózu, rosaceu, seborhoickou dermatitidu, podrážděnou kůži, kůži po superficiálním peelingu nebo laserovém zákroku.
  4. Jsou vhodné i pro normální pokožku nebo při získané suchosti pokožky (vysušená mýdlem, kosmetikou, klimatickými faktory, stárnutím, atd.).

OK
Zpracovávám