Máte v lékárničce přípravek na drobná poranění?

Péče o tělo Léčivé přípravky Bolest Kůže

Léto ještě nekončí a proto jsou bodnutí komárem, popálení kopřivou na večerní procházce nebo úraz při prvních krocích na bruslích stále aktuální.

Máte v lékárničce přípravek na drobná poranění?

Pokud máte děti, právě v létě asi nejčastěji lepíte kolena a ruce dětskou náplastím s obrázkem. Malé rány, které někdy dokážou pěkně znepříjemnit život. V té době ze své lékárničky vyndejte přípravek z řady Cicabio. Že tam žádné Cicabio nemáte? Co vlastně Cicabio je?

Cicabio představuje inteligentní přístup k hojení poškozené kůže, protože jde o první reparační produkt, který úspěšně urychluje všechny stádia procesu hojení už od úplného začátku až do zhojení. Cicabio najdete ve dvou různých aplikačních formách jako Cicabio krém a Cicabio lotion. Rozhodnutí – kdy použít na hojení krém a kdy tekutější strukturu – lotion závisí na nálezu v místě poškozeného kožního povrchu. Při drobných poranění, při kterých už rána zaschla a vytvořil se strup anebo v místech např: po bodnutí hmyzem, stačí nanést krém. Krém Cicabio jemně vmasírujte do rány a nechte působit. Pro správnou účinnost aplikujte dvakrát denně.

V případě ran spojených s tvorbou strupu – na plochy mokvající – podle základní zásady hojení – „na vlhké“ je vhodnější Cicabio lotion. Tento přípravek aplikujte přímo na ránu a pro lepší účinnost taktéž dvakrát denně. Oba přípravky vytvoří na ráně „dýchající náplast“ – bariéru, která zabraňuje další infekci rány.

Cicabio krém či lotion jsou vhodné i po různých dermatologických zákrocích anebo estetických operacích. Použití přípravků pro reparaci pokožky zlepší kvalitu hojení a zaručí rychlejší a esteticky příznivější výsledek.

Při hojení se vytváří strupy, které má většina lidí tendenci strhávat. Ale i strup má svou úlohu při procesu léčení. Jeho předčasným strhnutím, dochází k prodloužení hojení, nežádoucímu zvětšení poraněné plochy rány a může dojít ke zbytečné tvorbě jizvy i u takových ran, které nebyly tak hluboké, aby po nich zůstaly jizvy.

V létě jsou časté problémy s bodnutím hmyzem a následné svědění a rozškrabání si postiženého místa. Oba přípravky obsahují patentovanou formu Antalgicine, která zmírňuje svědění a odstraňuje tak nepříjemné pocity v době hojení. Díky produktům Cicabio už se drobných nehod bát nemusíte.

LABORATOIRE BIODERMA biologie ve službách dermatologie.

OK
Zpracovávám