Livostin - Šance pro alergiky

Imunita Zdraví z přírody Léčivé přípravky

Každý pátý obyvatel České republiky se potýká s určitým typem alergie. Vědci prozatím nevyvinuli lék, který by si s tímto civilizačním onemocněním dokázal zcela poradit, ovšem účinné léky na zmírnění nepříjemných příznaků naštěstí existují.

Livostin - Šance pro alergiky

Alergie

je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému na látky, se kterými se běžně setkáváme ve svém prostředí, ovšem jen alergický organizmus na ně reaguje, a na rozdíl od nealergického organizmu je nedokáže tolerovat.

K typickým alergickým reakcím patří intenzivní svědění sliznic, časté kýchání, vodnatá rýma nebo naopak ucpaný nos, dále zarudnutí i pálení a slzení očí, jejichž následkem bývá často zánět spojivek, nejrůznější alergické vyrážky nebo atopický ekzém. Průvodními rysy alergie bývají dušnost a kašel, z nichž se při podceňování příznaků může vyvinout nebezpečné průduškové astma.

Původcem zdravotních obtíží je imunitní systém, jehož hlavním úkolem je odhalit a zničit látky, které organizmus ohrožují. Pokud jako hrozbu vyhodnotí i neškodné podněty z bezprostředního okolí, z buněk se začne uvolňovat nadměrné množství histaminu. Ten se uvolňuje z buněk při alergické reakci, zvyšuje prostupnost cév, vyvolává stahy hladkého svalstva a dráždí nervová zakončení (způsobuje svědění). Proč dochází k poškození mechanizmu obranyschopnosti, tedy ke vzniku alergie, dosud není zřejmé.

Prvním krokem k usnadnění života alergika je omezit kontakt s tzv. alergeny. Těchto spouštěčů nepřiměřených reakcí je celá řada: pyl kvetoucích stromů a rostlin, prach, plísně, roztoči, domácí zvířata a hmyzí jed. Velmi rozšířené jsou alergie na potraviny a léky.

Jedná se o tak široké spektrum rizikových faktorů, že se jim alergici nemají šanci zcela vyhnout. Obtíže však lze zmírnit na přijatelnou míru. K dispozici jsou velmi účinná antihistaminika. Volně prodejný nosní sprej Livostin, stejně jako oční kapky Livostin zabírají okamžitě, navíc přímo v místě postižení. Přinášejí úlevu až na několik hodin a nezpůsobují ospalost. Jsou vhodné pro dospělé a děti již od 6 let, po konzultaci s lékařem i mladší, a také pro těhotné nebo kojící ženy.

Léčivé přípravky Livostin® obsahují levokabastin-hydrochlorid. Livostin®, nosní sprej, suspenze. Nosní podání. Livostin®, oční kapky, suspenze. Oční podání. Před použitím pročtěte pečlivě příbalovou informaci.
McNeil Products Limited, Maidenhead, Velká Británie.
Místní zástupce: Johnson & Johnson s.r.o., Karla Engliše 3201/6, 150 00 Praha 5, tel. 227 012 111 EL_201102029

OK
Zpracovávám