Levandule. Bylinka pro zdraví, chuť i vůni

Péče o tělo Zdraví z přírody Kůže

Kdo by neznal levanduli… Nádherně voní, je krásná a najde využití v kosmetice i v kuchyni. Je to všestranná bylinka, která by vám neměla chybět na zahrádce nebo v květináči. Je to trvalka, takže se z ní můžete těšit dlouhé roky a každoročně si z ní vyrábět nejrůznější „preparáty“.

Levandule. Bylinka pro zdraví, chuť i vůni

Že levanduli díky její vůni najdeme v kosmetice, to ví skoro každý. Málokdo už ale ví je jejích příznivých účincích na lidskou mysl a možnost tuto bylinku využívat při vaření. Levandule je bylina, kterou prostě musíte mít.

Pěstování levandule zvládne i zahrádkář-začátečník

Máme pro vás dobrou zprávu. Pěstovat levanduli je hračka! Nejjednodušší je koupit si sazenici levandule lékařské. Může růst v květináči na okně i v záhonku na zahrádce. Má ráda plné sluníčko, takže ji rozhodně neschovávejte. Nepotřebuje vydatnou zálivku, takže v pohodě přežije, když ji zapomenete sem tam zalít. Přece jenom je její domovinou Středomoří. Levandule lékařská poměrně dobře přezimuje. Zjara a na podzim ji sestříhejte a levandule se vám odmění krásnými hustými keříky, které bohatě kvetou. Radost pohledět!

Jak sbírat a sušit levanduli

Květy sbírejte ve chvíli, kdy ještě nejsou úplně rozkvetlé a za sucha. Při stříhání stonků dbejte na to, abyste ustřihli pouze zelenou část, nikoliv už tu dřevnatou. Stonky pak můžete svázat, pověsit je a tímto způsobem sušit na dobře větraném místě. Pokud budete sušit v sušičce, ať teplota nepřesáhne 35 °C.

Levandule nejen na nervy

Levandule je známá pro své uklidňující účinky. Ne nadarmo si můžete koupit například levandulové polštářky. Pokud jste napjatí, pod tlakem, nemůžete usnout a nejde vám odpočívat, přivoňte si k levanduli. Pomáhá uklidnit podrážděné nervy.

Levandule může ulevit i při křečích. Promasírujte si levandulovým olejem břicho – urychlíte tak peristaltiku střev a uleví se vám. Levandulovým olejem maminky často masírují svým děťátkům bříška, čímž pomohou k normálnímu trávení. Olej můžete klidně zařadit do své domácí lékárničky, protože má dezinfekční účinky. Uleví tak při odřeninách nebo štípnutí. Levandulovým olejem si také můžete provonět koupel. Při koupeli levanduli zároveň i inhalujeme, což pomáhá uvolňování dýchacích cest.

Levandule v kuchyni

Levandule jako koření má nezaměnitelnou chuť a je třeba s ní nakládat opatrně. Hodí se k pečenému masu, houbám a perfektně dochutí sladká jídla. Levanduli využijete i do nápojů. Připravte si třeba lahodný, svěží levandulový sirup.

Na levandulový sirup budete potřebovat:

  • 0,5 litr vody
  • 0,5 kg cukru
  • 1 citrón
  • 10 g kyseliny citrónové
  • asi 10 květů (stonků) levandule

Z tohoto množství vyrobíte zhruba 1 litr levandulového sirupu. Do převařené, již vychladlé vody ponořte stonky levandule a přidejte nakrájený citron. Nechte je louhovat minimálně 1 den. Poté vodu slijte přes pláténko a ohřejte asi na 40 °C. Ve vodě rozpusťte cukr a kyselinu citrónovou. Až se všechen cukr rozpustí, levandulový sirup je hotový. Skladujte ho v chladu.

Doufáme, že jsme vás navnadili k pěstování, a hlavně využívání levandule :-).

OK
Zpracovávám