Kuří oko, jak ho odstranit?

Péče o tělo Děti Ženy Kůže

Nosíte často podpatky, nebo máte doma jeden pár bot, který vám přesně nesedí, ale boty jsou tak hezké, že se do nich jednou za čas se skuhráním vtěsnáte? Pak vám asi trable s kuřím okem nejsou neznámé. I přesto, že se tento bolestivý kožní útvar nevyhýbá ani mužům, ženy mají kuří oka častěji právě proto, že nosí nevhodnou obuv.

Kuří oko, jak ho odstranit?

Kuří oka nás nejčastěji trápí na nohou, vznikají otlačením o příliš těsné boty na místech, kde se prsty dotýkají o sebe nebo se tlačí na botu. Jde o bolestivý výstupek, který vznikne nahromaděním odumřelých kožních buněk. Kůže na výstupku je žlutobílá a veprostřed je dovnitř rostoucí trn, který je většinou černé barvy. 

Jak se zbavit kuřího oka: 

Existuje několik způsobů jak se zbavit kuřího oka na patě nebo na chodidle. Můžete vyrazit na pedikúru, kde si s ním hravě poradí zkušená pedikérka anebo se kuřího oka můžeme zbavit doma. Domácím pomocníkem jsou třeba gelové či klasické náplasti na kuří oka obsahující kyselinu salycilovou. O vhodném použití se ale poraďte raději s lékařem.

Kuřího oka se doma můžete zbavit i pomocí babských rad. Mezi ty nejznámější patří například noční zábal z cibule a z octa, nebo potírání oka rozřízlou rozinkou. Náš tip na odstranění kuřího oka na noze ale leží v horké a pravidelné lázni.

Jak "vydloubnout" kuří oko? 

Základem správného “vydloubnutí” kuřího oka, je důkladné změkčení kůže koupelí. Do horké lázně můžete přidat bylinky, třeba řebříček obecný a sůl, nebo jedlou sodu. Dobrým pomocníkem při změkčování kůže jsou také oleje.
Kuří oko pak opatrně odškrábněte pomocí nožíku nebo žiletky. Místo vydezinfikujte a přelepte náplastí.  Pokud se kuří oko nepovede odstranit napoprvé, lázně opakujte každý den.

Pokud máte pocit, že máte kuří oko na ruce, jde pravděpodobně spíše o mozol nebo bradavici. Bradavice se můžou udělat i na noze, ale na rozdíl od kuřího oka, jsou virového původu a nejdou jen tak vydloubnout.

Kuří oko můžou mít i děti, a to ze stejných důvodů jako dospělí. 

Jak předcházet kuřím okům

Důležitá je i prevence. Rozhodně nenoste boty (ať jsou sebehezčí), které vás tlačí nebo vám nejsou akorát. Do bot noste ponožky a mějte chodidla vždy čistá a suchá.

Když dojde na péči o tělo, chodidla jsou místem, na které často zapomínáme. Zbavujte je pravidelně odumřelé kůže a na noc je natírejte hydratačním krémem

OK
Zpracovávám