Krásná pleť zrozená z vody

Péče o tělo Kosmetika Kůže

Hloubková hydratace navrací pleti život a krásu. Voda je nezbytnou součástí života na Zemi, je pro nás nepostradatelná stejně jako vzduch, světlo nebo potrava. Podílí se na všech životně důležitých procesech v lidském organismu, bez kterých bychom nepřežili. Tvoří asi 2/3 hmotnosti našeho těla a již ztráta 20 % tělesné vody je pro člověka smrtelná.

Krásná pleť zrozená z vody

Neméně významná je voda i pro krásný a zdravý vzhled pleti. Při jejím nedostatku (dehydrataci) totiž pleť viditelně „trpí“. Ztrácí svoji elasticitu a pevnost a rychleji se v ní také tvoří vrásky.

Příčiny dehydratace

Na stav hydratace pleti mají vliv různé faktory. Negativně na ní působí například vítr, mráz či slunce. Nepřispívají ani moderní způsob života s ústředním topením, klimatizací a znečištěné prostředí. Když k tomu přidáte ještě nezdravý životní styl, uvědomíte si, že hrozba nedostatku vody v lidském těle je opravdu vážná. Je proto nutné doplňovat tekutiny nejen zevnitř v podobě správného pitného režimu, ale také externě používáním vhodných hydratačních prostředků.

Kouzelné aquaporiny pro mladistvý vzhled

V kosmetické péči je důležité, aby pleť byla schopna udržet hydrataci nejen na povrchu, ale také ve spodních vrstvách pokožky. K tomu velkým dílem přispěl objev aquaporinů amerického biologa P. Agreho oceněný Nobelovou cenou v roce 2003. Aquaporiny jsou proteiny, které tvoří kanálky v membránách kožních buněk a jsou nezbytné pro distribuci vody v jednotlivých vrstvách pokožky. Jejich počet je daný geneticky, a s přibývajícím věkem jich bohužel ubývá. Obecně lze říci, že čím více aquaporinů máme, tím kvalitnější je hydratace pleti, která díky tomu působí svěžím a mladým dojmem.

Nový rozměr hydratace

Na základě objevu aquaporinů vyvinula značka Eucerin speciální hydratační pleťové krémy AQUAporin ACTIVE. Obsahují unikátní látku glucoglycerol, která dodává pleti intenzivní hydrataci a navíc prokazatelně stimuluje tvorbu nových aquaporinů. Zajišťují tak optimální a dlouhodobou hydrataci nejen na povrchu, ale i v hlubších vrstvách pokožky. Krémy mají zároveň okamžité zklidňující účinky.

Lehké emulze se navíc rychle se vstřebávají, a proto jsou ideální i pod make-up. V nabídce jsou tři nové pleťové krémyAQUAporin ACTIVE podle typu pleti (pro smíšenou, normální a suchou) a oční krém AQUAporin ACTIVE  k dostání exkluzivně v lékárnách.

OK
Zpracovávám