Kolagen a klouby

Pohyb Léčivé přípravky Bolest

Problémy s klouby trápí nejednoho člověka a výjimkou nejsou dnes ani děti. Nejčastější příčinou kloubních problémů je opotřebování chrupavky, která je až ze 40% tvořena kolagenem. Chrupavka v kloubu plní velmi důležité funkce - dodává kloubu pružnost, tlumí nárazy a otřesy.

Kolagen a klouby

Chrupavka v kloubu plní velmi důležité funkce - dodává kloubu pružnost, tlumí nárazy a otřesy. Mezi nejčastěji se vyskytující kloubní onemocnění patří artróza a osteoartróza. Jedná se o degenerativní kloubní onemocnění a může postihnout všechny klouby bez rozdílu. Tento proces obyčejně začíná na dotykových kloubních plochách pokrytých chrupavkou. Později se přidruží změny v okolních kostech a šlachách.

Koho může kloubní onemocnění postihnout?
Kloubní onemocnění může postihnout kohokoliv – všichni jsme více či méně ohroženi. Odborníci tvrdí, že už v 25 letech dochází k opotřebování kloubů. Rizikovou skupinu však tvoří především střední a starší generace, lidé obézní a lidé, kteří mají nedostatek pohybu.

Jak můžeme předcházet kloubním onemocněním?
Vedle zdravého a správně zaměřeného pohybu jde především o dostatečný přísun kolagenu, který je právě v té správné krystalické formě obsažen v Colafitu. Obsah kolagenu, tedy účinné látky, je naprosto nejvyšší a to 99,9 %. Dokonce až polovinu celkových bílkovin v organismu tvoří kolagen. Proto dostatečný přísun kolagenu nepůsobí jenom na klouby, ale také má velký vliv na zlepšení vlasů, nehtů a pokožky.

Většina lidí si řekne, že si vezme něco proti bolesti, a tím to vyřeší. Je tomu tak?
Problematika kloubních onemocnění je samozřejmě daleko složitější, než jak jsme si vysvětlili a zahrnuje mnoho rizikových faktorů. Nikdy bychom bolest kloubů neměli podceňovat. Napovídá nám, že něco není v pořádku. Užíváním tablet proti bolesti, nic neřešíme, nezlepšíme stav kloubů, jenom tím utlumíme bolest. Díky tomu, že bolest necítíme, pak nevědomky nemocný kloub přespříliš zatěžujeme, a tím víc si ho ničíme. Daleko důležitější je udržovat klouby v dobré kondici tak, aby k případným potížím s klouby nedošlo.

Nečekejte, až budete mít problémy, užívání Colafitu nebolí.

OK
Zpracovávám