Kokosový olej a jeho účinky

Péče o tělo Zdraví z přírody Superpotraviny Tuky

Trochu to připomíná hádanku: peče se na tom, vaří se na tom, smaží se na tom, chutná to, maže se to na tělo - hojí to, vyhlazuje to, ošetřuje to, vyživuje to, zeštíhluje to...co je to? Kokosový olej! Který toho umí opravdu hodně a má nepřeberné množství použití. Je zdraví prospěšný a zkrášlí i váš zevnějšek. Účinky kokosového oleje pro lidský organismus jsou celkově blahodárné a vaše tělo ho bude prostě milovat. 

Kokosový olej a jeho účinky

Že jste kokosový olej ještě nezkusili, nebo o něm dokonce ani neslyšeli? Chyba! Umí totiž zázraky s vaší pletí, vlasy, nehty, zuby, psychikou, zdravím, ale i v kuchyni. Panenský kokosový olej je čistě přírodní a bez jakýchkoliv příměsí, takže vše od zdraví a krásy až po výtečnou večeři obstaráte z jednoho balení.

Od chvíle, kdy kokos utrhne z palmy nějaký domorodec až po naplnění lahvičky kokosovým olejem, uplyne jen několik hodin. Proto si olej zachovává všechny své báječné účinky a výživné látky pro tělo i organismus. Tím, že se olej získává za studena, zůstávají v něm ve velkém množství také vitamíny a to především A, C a E.

Díky rychlému zabalení neztratí olej nic ze své jedinečné a okouzlující vůně. Můžete si tak nejen vyléčit či zlepšit, ale také provonět pokožku, vlasy, koupel, salát k večeři, uklidňující či milostnou masáž a dokonce i tlapky svých mazlíčků.

Na co vše můžete kokosový olej použít

Olej je zastudena tuhý. Kapalným se stává při 24 stupních Celsia a od té chvíle už ho nedáte z ruky, protože ho využijete zkrátka všude. Jde o to si jen vybrat to správně velké balení, aby vám na vše stačil. 

Vaše tělo ho bude milovat. Kokosový olej bez problémů nahradí vaše krémy i tělová mléka. Jeho složení je podobné tukům v pokožce, takže ta ho umí nejen skvěle vstřebat, ale také využít všechny jeho přednosti. Olej má protizánětlivé účinky, takže snadno zatočí s akné a během vteřinky vás odlíčí a to i vodě odolné šminky. Jeho panenské složení nevyvolává žádné alergické reakce a na pokožce nezanechává mastný film. Ochrání i rty, dá se použít jako přírodní balzám a zklidní vaši pokožku, pokud to přeženete s opalováním.

Tento malý čaroděj to také umí skvěle s vašimi vlasy. Ty se po vmasírování a opláchnutí kokosového oleje budou báječně lesknout, méně lámat, méně třepit a také budou méně padat.  

Kokosový olej podpoří vaše hubnutí

Neobsahuje žádný cholesterol a více než tuky bude vašemu tělu připomínat sacharidy, které se snáze zpracovávají. Pár lžiček vás naplní pocitem zasycení i na několik hodin, vy tak nemusíte tolik jíst a hubnete. A když už vás začne honit chuť na sladké, poslouží opět. Můžete ho totiž zbaštit jako skvělou voňavou zdravou laskominu.

Kokosový olej nemusíte mlsat jen po lžičkách jako dobrotu. Využijete ho v kuchyni na řadu věcí. Kromě zálivek na saláty je také vhodný na pánev místo tuku, do exotických omáček a domácích pomazánek. Skvěle provoní a ochutí také vaše cukroví a dezerty. Často ho používá i naše food blogerka Zuzka - vyzkoušejte některý z jejích zdravých receptů.

To dobré dodá kokosový olej nejen vašim pokrmům, ale i tělu. Je to báječný zkrášlovací prostředek, který je navíc zdraví prospěšný. Obsahuje velké množství antioxidantů, které chrání náš imunitní systém a neutralizují kyselé prostředí, takže brání bujení škodlivých buněk.

Na vaší pokožce si díky svému složení poradí s vyrážkami i ekzémy a napomáhá hojení jizev. Jeho kouzelné vlastnosti umí zatočit také s viry a kvasinkami a funguje jako přírodní antibiotikum.

Kokosový olej umí s vaším tělem zázraky a je skvělým pomocníkem v kuchyni, navíc vás ale umí dostat i do pohody. Je ideálním nedráždivým masážním olejem, který provoní nejednu příjemnou nebo intimní chvilku. Jako skvělou vůni, která rozdmýchá vaší fantazii, si ho můžete také přidat do vaší koupele.

OK
Zpracovávám