Jaro bez čepice (3. díl) – Lesklé vlasy bez lupů

Péče o tělo Zdraví z přírody Vlasy

S příchodem letních měsíců dostává zabrat celý náš organismus, výjimkou nejsou ani vlasy. Ty se snaží změnám bránit a mohou se začít více mastit nebo se v nich objeví lupy. Poradíme vám, jak o takové vlasy pečovat přírodní cestou.

Jaro bez čepice (3. díl) – Lesklé vlasy bez lupů

Proč zrovna přírodní šampon

Na naši lékárnici PharmDr. Kamilu Horníčkovou jsem se obrátila s prosbou, aby mi poradila s problematickou pokožkou hlavy mého bratra. Na radu Kamily jsem vybrala přírodní Weleda Pšeničný šampon proti lupům. Zpočátku jsem měla strach, jak se na nový šampon bude bratr tvářit. Přece jen - většina chlapů nerada mění zajeté koleje, natož aby věřila síle přírody :-) Nicméně, bratr souhlasil, že tenhle produkt vyzkouší, takže bylo vyhráno :-)

Pro koho se hodí

  • pro muže a ženy, které trápí suchá pokožka hlavy a lupy

Složení

  • olej z pšeničných klíčků, který je bohatý na vitamíny A, E a D – které vlasy regenerují, vyživují a působí antioxidačně
  • výtažky z listnatce ostnitého, macešky a BIO šalvěje – omezují tvorbu lupů a vyživují jednotlivě každé vlasové vlákno

Konzistence

Šampon má jemnou a čirou konzistenci a při aplikaci na vlasy méně pění, ale to mu neubírá na jeho vyživujících a čistících vlastnostech.

Vůně

Vůně je přírodní, nevtíravá a svěží. Přirovnat se dá k rozdrceným lístkům máty. Po umytí vydrží vůně ve vlasech po celé dva dny.

Obal

Plastová lahvička o objemu 190 ml má snadno otevíratelný uzávěr, na který jsme zvyklý u běžných šamponů. Při mytí vlasů se nemusíte bát, že vám z rukou vyklouzne, protože je po stranách tvarovaná a padne vám přesně do ruky. Po umytí lahvičku snadno zacvaknete.

Jak často používat

Záleží na vašich problémech, ale v akutních případech doporučujeme užívat při každém mytí vlasů. Při pravidelném používání získají vlasy lesk a budou i silnější. Šampon naneste na vlasy a pokožku hlavy a nechte pár minut působit a poté důkladně opláchněte.

Jak dlouho vydrží

Záleží na délce vlasů, množství použití a četnosti používání. Pokud budete používat při každém mytí vlasů, máte krátké vlasy a myjete si vlasy 1x za tři dny jako můj bratr, lahvička vám vydrží déle než měsíc.

Výsledek (před a po)

„Před tím, než jsem si začal vlasy mýt šamponem Weleda Pšeničný šampon proti lupům, jsem vyzkoušel různé druhy šampónů. Všechny měly společné to, že se předháněly v tom, jak rychle a účinně odstraní lupy a suchou pokožku hlavy. Vždy mi pomohly jen na chvíli, většinou se ale hned druhý den začaly lupy zase objevovat. Po svých předchozích zkušenostech jsem byl k přírodnímu šampónu dost skeptický, ale musím říci, že mě mile překvapil. Už po prvním umytí jsem měl pocit, že jsou vlasy čistší a na dotek hebčí a zdravější. Příjemná byla i svěží vůně, která ničím nepřipomínala chemické šampony. Můžu ho jedině doporučit!,“ dodal závěrem k testování bratr naší kolegyně Aničky z marketingu.

O testovaném produktu

Weleda Pšeničný šampon proti lupům s osvěžující vůní, s olejem z pšeničných klíčků a vzácných výtažků z listnatce ostnitého, macešky a BIO šalvěje, omezuje tvorbu lupů, podporuje zdravou pokožku hlavy a vyživuje vlasy.

Jaro bez čepice

Další díly našeho seriálu o vlasech a testovaných produktech můžete najít:

  1. díl – Vypadávání vlasů
  2. díl -  Aby vlasy hezky rostly

OK
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka