Jaro bez čepice (1. díl) - Vypadávání vlasů

Ženy Vlasy Kosmetika Muži

Po porodu, vlivem hormonálních změn, mi začaly nadměrně padat vlasy - rozhodla jsem se proto vyzkoušet šampon Kerium od La Roche-Posay, o kterém jsem měla od kamarádek dobré reference.

Jaro bez čepice (1. díl) - Vypadávání vlasů

Proč vlasy padají

Nejčastější příčinou padání vlasů jsou

  • stres,
  • hormonální změny (porucha štítné žlázy, těhotenství, kojení, hormonální antikoncepce či ubývání testosteronu a estrogenu),
  • špatné prokrvování pokožky hlavy,
  • chyby ve výživě či
  • nedostatek některých vitamínů a minerálů.

Pro koho se šampon Kerium od La Roche-Posay hodí

  • pro ženy i muže, kteří mají problém s vypadáváním vlasů. 

Složení

Šampon obsahuje mimo jiné i arginin a vitamín B5 – tyto látky podporují výživu vlasové cibulky a tvorbu vlasové hmoty

  • Arginin podporuje tvorbu VEGF (vaskulární endotelový růstový faktor), který je důležitý pro udržení mikrocirkulace kolem vlasové cibulky a pro její vyživování
  • Vitamín B5 podporuje produkci buněčné energie a růst zdravého vlasu
  • Madecassoside - aktivní látka, která je obsažena v Pupečníku asijském (Gotu kola, Centella asiatica). Prodlužuje životnost vlasového folikulu a potlačuje mikrozáněty, které urychlují vypadávání vlasů.

Konzistence

Konzistence je fajn - je příjemně krémová, ani hustá, ani moc tekutá - prostě tak akorát. Vyhovovala mi.

Vůně

Šampon velmi příjemně voní. Vůně je jemná a nedráždivá.

Obal

Dóza se šamponem krásně padne do ruky, vůbec neklouže a má praktický uzávěr, takže se neriskujete, že se při převrnutí vylije.

Jak často používat

Používejte ho tak často, jak potřebujete, ideálně alespoň 2-3x týdně. Naneste na vlasovou pokožku a vlasy a nechte pár minutek působit. Poté důkladně opláchněte.

Jak dlouho vydrží

Záleží na množství, které si na hlavu aplikujete, a jak často ho používáte. Někdo má rád pořádnou pěnu, někomu stačí méně.  Já ho používala  3x týdně v množství velikosti cca pětikoruny a vydržel mi déle než měsíc. 

Výsledek

Vlasy mi padaly opravdu hodně. Po měsíci používání vidím zlepšení. Vlasy mi padají méně a pozoruji, že mi rychleji začínají růst nové vlasy. 

O produktu

La Roche-Posay KERIUM šampon proti úbytku vlasů u mužů i u žen obsahuje synergicky působící aktivní látky. Je určen pro časté použití. Lehké vmasírování do vlasové pokožky podporuje mikrocirkulaci. Po umytí se oplachuje. Je bez parabenů, hypoalergenní.  Aktivní látky přerušují úbytek vlasů v jednotlivých fázích.

Jaro bez čepice

Další díly našeho seriálu o vlasech a testovaných produktech můžete najít:

OK
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka