Jak účinně zklidnit zažívání

Trávení Léčivé přípravky

Stres, nevhodná strava, nedostatek pohybu či chronické onemocnění zažívacího traktu dokáží nepříjemně zacvičit s vaším metabolismem a způsobit mu řadu potíží, jakými jsou například plynatost a průjem.

Jak účinně zklidnit zažívání

Průjem je intimní téma, o kterém si s blízkými běžně nepovídáme, přesto je nutné mu věnovat náležitou pozornost. V některých případech může tento problém totiž ohrozit váš život.

Průjem může být způsoben především infekcí žaludku či střev (příčinou zánětu jsou nejčastěji bakterie, viry nebo paraziti), důvodem může být i nevhodná skladba jídelníčku (příjem příliš vysokého množství nestravitelných látek či alkoholu), může se objevit i jako nežádoucí účinek při užívání některých léků (např. antibiotika), anebo může mít též vegetativní příčiny jako strach či stres. V každém případě jde o nepříjemnost, kterou chceme co nejdříve v klidu vyřešit.

Průjem je nebezpečný zejména u dětí, neboť může dojít k rychlé dehydrataci organizmu, a proto je nutné rychle a správně zakročit.

Je velice důležité zjistit, o jaký typ průjmu jde. Bez pomoci odborníka jen težko odhadneme, co průjem způsobilo. Volba vhodné léčby je také důležitá, protože ne každý přípravek na zastavení průjmu zafunguje právě na váš druh onemocnění.

Nadýmání a plynatost a jak se jich zbavit?

Tyto neduhy zažívacího traktu způsobují na první pohled neškodné bubliny plynu. Ty vznikají jako doprovodný jev příjmu potravy a někdy jsou tak velké a časté, že si s nimi organismus nedokáže poradit.

Plynatost mají na svědomí především některé druhy potravin, jako jsou luštěniny, některé ovoce a především košťálová zelenina. Napomáhat nadměrné plynatosti může také stres, špatná životospráva, malý příjem tekutin nebo naopak příliš mnoho perlivých nápojů, málo pohybu, ale také hltání a časté žvýkání žvýkaček, nebo též kouření.

Dnes už existuje ověřený způsob, jak tento nepříjemný problém rychle a snadno odstranit. Na českém trhu existuje mnoho zdravotnických prostředků proti nadýmání a plynatosti, které si s bublinami plynu hravě poradí, tj.  naruší nebo zmenší je tak, že je pak organismus snadno vyloučí či rozpustí.

 

OK
Zpracovávám