Jak se zbavit zánětů intimních partií jednou provždy

Péče o tělo Ženy Léčivé přípravky

Kvasinková infekce, vaginální mykóza, poševní zánět – pro jedny a ty samé potíže existuje mnoho pojmenování. V současné době trpí těmito problémy mnoho žen. Nemoc se ale nevyhýbá ani mužům.

Jak se zbavit zánětů intimních partií jednou provždy

Víte, že přirozenou obranyschopnost poševního prostředí má jen každá pátá žena?

S mykózami se potýkají především ženy, což je dáno jednak fyziologicky, ale i tím, co přináší moderní doba – antikoncepce, antibiotika, silná desinfekce vody na koupalištích, nedostatečně vzdušné oblečení nebo jeho nevhodný materiál a mnoho dalšího. Nepříznivě může působit dokonce i stres, který způsobuje celkové oslabení těla. Příčiny číhají takřka na každém kroku.

Jaké jsou příznaky?

Onemocnění se může projevovat silným svěděním, zarudnutím a otokem intimních míst, pálením při močení. U žen se často objevuje i nepříjemný výtok. Přenašečem infekce mohou být dokonce i muži a přitom nemusejí pociťovat žádné vnější projevy.

Co je příčinou?

Potíže způsobuje nenápadná kvasinka Candida albicans. Jakmile se přemnoží, dokáže velmi znepříjemnit život. Daří se jí ve vlhkém a špatně větraném prostředí, proto se onemocnění častěji objevuje v letních měsících.

Mezi nejčastější příčiny poševních zánětů patří:

 • Užívání antibiotik

  Antibiotika pomohou zničit bakterie způsobující onemocnění, ale zároveň v poševním prostředí ničí i prospěšné bakterie, nastává tak nerovnováha a ideální stav pro přemnožení kvasinek.
 • Tabletová antikoncepce

  Úžasný vynález, bez kterého si řada z nás svůj intimní život již nedokáže představit, bohužel způsobuje i snížení množství sacharidů v poševní stěně. Laktobacily, které zajišťují vlastní obranyschopnost pochvy, nejsou dostatečně vyživovány a dochází k jejich rapidnímu úbytku. Opět se zvyšuje nebezpečí kvasinkové infekce.
 • Jiné formy antikoncepce

  Nepříznivě působí výměšek vyprovokovaný nitroděložním tělískem nebo i použití parfemovaných kondomů.
 • Vliv zásaditého pH, parfemace

  Koupání ve chlorované vodě nebo naopak v neudržovaných koupalištích, používání klasického mýdla se zásaditým pH na intimních místech, pěna do koupele, parfemované hygienické potřeby apod.
 • Těhotenství

  Hormonální změny a zvyšující se hladina cukrů mohou způsobit diskomfort poševního prostředí.
 • Strav​a

  Vašemu tělu můžete v boji proti poševním infekcím pomoci i tím, že ve své stravě omezíte sladkosti.
 • Další faktory

  Stres, těsné oblečení, nesprávná hygiena, mužský pohlavní sekret, některá onemocnění (např. cukrovka) a mužský pohlavní sekret.

Poševní zánět rovná se žádný sex?

Kvasinková infekce je velmi zákeřná i v tom, že si ji snadno mohou partneři předávat mezi sebou. Při zjištění příznaků je proto dobré zahájit komplexní léčbu obou partnerů. Vhodná je i sexuální abstinence, která ale již souvisí s nepříjemnými vnějšími projevy infekce.

Mykóza a ženské poševní záněty

Kvasinková infekce není nebezpečnou nemocí, je však třeba ji včas léčit (při zanedbání léčby může dojít k zánětu dalších orgánů) a zejména ji předcházet. Můžete se samozřejmě vyvarovat veškerých faktorů, které způsobují disharmonii poševního prostředí. Bez většiny výše uvedených příčin si ale život již nedokážeme představit.
V poslední době se naštěstí nabídka přípravků a léčiv mykotických onemocnění velmi rozšířila. Osvědčeným přípravkem je intimní sprcha Femifit, která je vhodná jak pro léčbu, tak zejména pro prevenci poševních zánětů. Spojení unikátního aplikátoru a šumivých laktobacilových tablet s jedinečným složením je řešením pro ženy s opakovanými záněty, ale i pro ty, kterým způsobuje jednorázově problémy například koupání v bazénu, použití kondomu apod.


Femifit jako jediný dodává ty správné laktobacily přímo tam, kde jsou potřeba. Díky tomu nastavuje v pochvě správné pH a znemožňuje přemnožení zákeřných kvasinek. Použití intimní sprchy je rychlé, jednoduché a bezbolestné.

Jak Femifit funguje?

Intimní sprcha Femifit okamžitě navozuje žádané kyselé prostředí a udržuje ho. Přípravek působí tak, že laktobacily do poševní stěny jednak dodává a zároveň posiluje laktobacily stávající (zásobuje je laktózou). Díky tomu nedochází k jejich úbytku. Kvasinky tak nemají šanci způsobit nepříjemný zánět.
Femifit je jedinečný svým složením. Účinnost zajišťuje mléčný cukr z oslího mléka. Na základě laboratorních testů bylo zjištěno, že oslí mléko je velmi podobné mateřskému mléku. Z tohoto důvodu poskytuje produkt tu nejlepší péči a je dobře snášený.

Jak se intimní sprcha používá?

 • Pro aplikaci intimní sprchy je zapotřebí aplikátor, který se používá s laktobacilovými tabletami. Novinku na trhu představuje jednak skon aplikátoru, který umožňuje pohodlné použití, a jednak jednosměrný ventil (léčivý roztok se dostane z nádržky ven, ale již nedojde k opětovnému nasátí zpět).
 • Aplikátor se skládá ze dvou částí. První část se před použitím naplní odpovídajícím množstvím vlažné vody, ve které se nechá rozpustit tableta Femifit Lacto. Druhou část tvoří vlastní intimní sprcha s jednosměrným ventilem. Oba díly se spojí dohromady a sprcha je připravena k použití.
 • Intimní sprchu Femifit můžete používat podle potřeby pravidelně, jednorázově (např. po návštěvě bazénu) nebo jako součást běžné intimní hygieny.
 • Základní balení obsahuje aplikátor a 20 tablet Femifit Lacto. Po spotřebování tablet v základním balení je možné dokoupit pouze tablety. Výměna sprchy se doporučuje jedenkrát za šest měsíců, podle intenzity používání.

Intimní sprchu Femifit získáte bez lékařského předpisu a její užívání můžete doplnit také dalšími produkty – intimní sprchovou pěnou Femifit a intimními ubrousky Colpo-Cleaner.

 

OK
Zpracovávám