Jak na ranní bolesti hlavy a krční páteře?

Péče o tělo Pohyb Bolest

To, jak se vyspíme a jak se ráno probudíme, velmi často předpoví celý náš den. Vydatný spánek a příjemné probuzení je prostě dobrým základem pro úspěšný den. A když se naopak probudíme s bolestmi, může nám to celý den zkazit. Pro ty, kteří chtějí vyzrát nad ranní bolestí hlavy a krční páteře, máme dobrou radu.

Jak na ranní bolesti hlavy a krční páteře?

Mnoho lidí řeší ranní probuzení s bolestmi pomocí prášků a návštěvou lékaře nebo rehabilitací. Toto řešení může přinést výsledek, nemusí být ale trvalý. Za týden či za měsíc se začnete opět probouzet se stejnými bolestmi a koloběh se opakuje. Problém přitom může být ve vaší posteli, konkrétně v polštáři.

Spánek je pro člověka naprosto nutný, pomáhá nám k regeneraci těla i mysli a nabíjí nás energií na další den. Při spánku 90 % těla regeneruje na matraci a zbylých 10 % těla, tedy krk a hlava, regeneruje na polštáři. Ranní bolesti krční páteře a hlavy jsou tedy velmi často zapříčiněny špatným polštářem. Řešení by se zdálo jednoduché, i tak ale více než polovina Čechů polštář vůbec neřeší.

Lidé velmi často dělají tu chybu, že si polštář před spánkem shrnou pod hlavu dle potřeby, ráno je ale polštář vždy jinde, než večer zamýšleli. Jiní si vytváří tzv. "vysoko pod hlavou", v takové poloze je ale páteř příliš předkloněna a nemůže správně regenerovat. Nedoporučují se ani příliš tuhé a nepřizpůsobivé polštáře, které mohou blokovat správný přísun krve do hlavy nebo příliš měkké polštáře, které vám hlavu a krk nijak nepodepřou.

Chcete-li vyzrát nad ranní bolesti krčí páteře a hlavy, zaměřte se na výběr vhodného zdravotního polštáře. Společnost Magniflex se zaměřuje na zdravé spaní a kvalitní zdravotní matrace a polštáře. Polštáře Magniflex jsou prodávány jako certifikované zdravotní produkty, které v sortimentu Lékárny.cz poznáte jednoduše tak, že mají sníženou sazbu DPH 15% (vždy tedy ušetříte 6% oproti standardní sazbě DPH).

OK
Zpracovávám