Hřebínek Všiváček Hedrin určen pro diagnostiku vší ve vlasech

Děti Vlasy

Hřeben Hedrin pro spolehlivou diagnózu pedikulózy. Veš dětská je velká jako tečka, ale může dorůst až do velikosti sezamového semínka. Je nutné parazita včas odhalit a diagnostikovat.

Hřebínek Všiváček Hedrin určen pro diagnostiku vší ve vlasech

Jediným důvodem pro aplikaci odvšivovacího přípravku do vlasů, je nález živých lezoucích vší, což není jednoduchá záležitost, protože délka těla nejmladších larviček vší se pohybuje kolem 1 mm, délka těla dospělých vší dosahuje několika milimetrů. Barva vší je nenápadná, tělová a vši se většinou zdržují u kořenů vlasů. Na samém začátku napadení se ve vlasech vyskytuje nejčastěji jen několik málo, zpravidla dospělých vší. K usnadnění nálezu vší byl vyvinut speciální Hřeben Hedrin, jehož konstrukce zajišťuje, při správném použití, vysokou spolehlivost diagnostiky.Hřeben Hedrin, je vyroben z tvrdého ABS (akrylonitril butadien styren) a tvar jeho zubů a jejich vzájemná vzdálenost jsou navržena tak, aby byly vši všech velikostí zachyceny a zuby se neohnuly ani v nejhustších vlasech.Jak Hřeben Hedrin pro diagnostiku vší používat:

 • Vyberte dobře osvětlené místo
 • Vyčesávané vlasy mohou být suché nebo mírně zvlhčené (použijte vodu či kondicionér). Zvlhčení a použití kondicionéru záchytnost vší zvyšují. Učešte vlasy s běžným hřebenem, aby jste je zbavili zacuchaných míst.
 • Rozdělte vlasy na části
 • Hřeben Hedrin jemně vsuňte až ke kořenům vybrané části vlasů. Logo hřebene musí být nasměrováno k pokožce a to tak, aby plocha hřebene byla téměř rovnoběžná z pokožkou hlavy. Hřebenem pohybujete od kořenů vlasů k jejich koncům. Zakulacené konce zubů by se měly lehce, ale co nejdéle dotýkaly pokožky hlavy, aniž by ji poškrábaly.
 • Pak češte směrem od hlavy ven po celé délce vlasů.
 • Po každém tahu otřete hřeben z obou stran bílým papírovým kapesníčkem a prohlédněte hřeben i kapesníček, zda jste vyčesali nějaké pohyblivé vši. Hřeben prohlížejte z obou stran, zejména u kořenů jeho zubů.
 • Postup opakujte po celé hlavě a dávejte zvlášť pozor na temeno hlavy, oblast za ušima, na krku a pod ofinou.
 • K ověření toho, zda jste vyčesali živou veš, kousek kůže, nebo smítko (u dětí mohou být smítka, která nemají se vší dětskou nic společného, poměrně častá), účinně pomůže lupa.
 • Pokud používáte kondicionér, je vhodné hřeben po otření papírovým kapesníčkem opláchnout vodou.
 • Po skončení vyčesávání umyjte hřeben mýdlem, opláchněte vodou, nechte uschnout a uložte na suché místo. Hřeben Hedrin lze používat opakovaně, před každým použitím na jiné osobě, včetně sourozenců ho omyjeme, abychom měli jistotu, že ně něm nepřenášíme vši.
 • Aplikace odvšivovacího přípravku by měla být provedena pouze tehdy, když byly z vlasů vyčesány živé vši. Vyčesávání by mělo být prováděno po dobu asi 5 minut, nebo do nálezu prvé živé vši. Pokud byly po důkladném vyčesávání nalezeny jen hnidy přilepené na vlasech a žádné živé vši, tak je pravděpodobné, že tyto hnidy pocházejí z nějakého staršího napadení a aplikace odvšivovacího přípravku není nutná. Je však vhodné vyčesávání po 8-10 dnech zopakovat a výskyt živých vší ověřit.
 • Papírový kapesníček, na němž jsou zachyceny živé vši spláchněte do WC.
 • Zcela novým a účinným odvšivovacím přípravkem je Hedrin. Je k dostání ve všech lékárnách po celé republice.

OK
Zpracovávám