HERBASPA: Termální lázně ve vaší koupelně

Péče o tělo Zdraví z přírody Kůže

Pokud nevstáváte ráno odpočatí a plní energie, znamená to, že už jen spánek k vaší relaxaci a regeneraci nestačí. Možná je to tím, že se dennodenně potýkáte s velkou fyzickou či psychickou zátěží a vaše tělo nestíhá obnovovat sílu a energii. Jedním z nejpříjemnějších a zároveň nejefektivnějších způsobů regenerace je hřejivá koupel s bylinkami, která dodá vašemu tělu potřebnou harmonizaci, odpočinek, osvěžení a povzbuzení na další den.  

HERBASPA: Termální lázně ve vaší koupelně

Dnes už nemusíte do termálních lázní a saun, abyste si pořádně odpočali. Díky bylinným koupelím HERBASPA, je můžete mít doma. Pět krásných vůní promění vaši koupelnu v léčivé lázně, obejme vaše smysly i tělo a vy budete moci nerušeně odpočívat.    

Tyto voňavé lázně, které s přehledem předstihnou i tu nejlepší sůl do koupele, uvolní vaše svaly a uleví od bolesti kloubů. A aromaterapeutické přísady mezitím povzbudí vaše smysly a rozpustí stres.

Čistá příroda ve vaší koupelně

Každé balení obsahuje 10 dávek koupelí, které znamenají přibližně měsíční bylinnou kúru. Která vůně bude ta vaše?:

 • Levandule – harmonizující bylinná koupel odbourá bolesti hlavy, nespavost, příjemně zklidní  a celkově harmonizuje váš organismus.
 • Máta – povzbuzující bylinná koupel pročistí a osvěží váš organismus. Uvolní svaly i mysl a přinese svěží závan síly.
 • Lemongrass – osvěžující bylinná koupel posílí organismus a očistí mysl od negativních myšlenek. Napomáhá také vaší koncentraci.
 • Kosodřevina – relaxační bylinná koupel nechá odpočinout vaše tělo a posílí ho.
 • Kosodřevina pěnivá – hřejivá bylinná koupel uvolní horní cesty dýchací a pomáhá při revmatismu.

Tyto léčivé byliny nakupuje firma HERBADENT, výrobce bylinných koupelí HERBASPA, pouze u prověřených dodavatelů.  Každá bylinka, která putuje do vaší lázně, je testována na nežádoucí látky a plísně, takže máte jistotu, že k vám do koupelny vkročí jen čistá příroda. Složitými postupy získaný čistě bylinný přírodní extrakt se následně míchá s aromaterapeutickými látkami. A tak vzniká blaho pro vaše tělo.   

Vůně prosluněné horské stráně

Speciální kouzelnou přísadou v koupelích HERBASPA je Calmonal.  Jde o pěnivou bylinnou přísadu,  která voní po kosodřevinové silici a dnes ji používají všechny termální lázně, které léčí pohybový aparát. Pěnivý Calmonal ovšem nebylo možné používat do oblíbených vířivých a perličkových koupelí. Díky nové receptuře se však podařilo vytvořit celou řadu nepěnivých bylinných koupelí s obsahem aromaterapeutických silic.

Každá z koupelí HERBASPA obsahuje kromě hlavní byliny či dřeviny, po které se jmenuje, i řadu dalších rostlinných složek, které celkově posilují, očisťují, zklidňují a harmonizují vaše tělo.  

 • Kopřiva je v našich zeměpisných šířkách známa po tisíce let. Má detoxikační, posilující a antirevmatické účinky. Koupele z kopřivy se používají při nemocech kloubů, bolestech páteře a při ischiasu.
 • Levanduli si lidé přidávali do koupele již v době antiky. Používá se pro odstranění revmatických bolestí i bolestí hlavy, zlepšuje prokrvení a oživuje organismus.
 • Využití chmele zdaleka nekončí u vaření piva. Obsahuje důležitou látku lupulin, která se získává z mladých šištic. Extrakt z chmele zklidňuje a tlumí, při koupelích se používá proti křečím a má také antirevmatické a sedativní účinky.
 • Máta se jako silně aromatická rostlina uplatňuje jako přísada čajů, obkladů i koupelí. Svaly příjemně ochlazuje a tlumí bolest kloubů a svalů.
 • Vrbová kůra obsahuje známé salicyláty, které potlačují záněty. Používá se hojně na obklady a koupele při bolestech a zánětech kloubů.
 • Heřmánek má protizánětlivé a dezinfekční účinky. Je výborný v koupelích a obkladech při svalovém revmatismu, zklidňuje a tlumí bolest a záněty kloubů.

O firmě HERBADENT

Původně byla firma HERBADENT součástí národního podniku SPOFA (Spojené farmaceutické závody). Ve smíchovské provozovně už tehdy vyráběla tradiční vína i extrakt pro masážní roztok na dásně, který je i dnes osvědčeným léčivem. Technologové přinesli do smíchovské provozovny novou recepturu složenou ze šesti bylin, které mají blahodárné účinky mimo jiné na metabolismus svalů a pohybový aparát. Tento extrakt z kopřivy, levandule, chmele, máty, vrbové kůry a heřmánku se původně jmenoval Calmonal a byl registrován jako léčivo. Od té doby ušel Calmonal spolu s Herbadentem velký kus cesty, ale z jeho léčivých účinků se můžeme radovat dodnes.

OK
Zpracovávám