Frekvence jídel je důležitější než dieta. Pomůže náhrada stravy.

Hubnutí Trávení Tuky

Častou dietní chybou nejen začátečníků je přílišná orientace na to co jíme. Místo toho, abychom se zaměřili na to, jak často jíme.

Frekvence jídel je důležitější než dieta. Pomůže náhrada stravy.

Je známou věcí, že stejné množství jídla rozdělené na 3 porce a to samé množství konzumované v 5 a více porcích vede při častější konzumaci k váhovému úbytku. Přesto drtivá většina těch, kteří drží dietu, má velký problém dosáhnout alespoň pěti poctivých jídel během dne, natož dietních. Na vině je uspěchaná doba, nastavení priorit a absence správných stravovacích návyků.

Odpovíte na tyto otázky ano?

Nesnídáte, protože si rádi přispíte? Patříte mezi ty, kteří vyrůstali v rodině, kde se nesnídalo, nebyly teplé večeře a jídlo se zanedbávalo? Pak máte velkou šanci, že budete obézní, a pravděpodobně i vaše děti.

Mezi zdravé dietní návyky totiž patří i rituály, které vznikají v dětství, a které jsme odkoukali od svých rodičů. Asi nepřekvapí, že téměř polovina populace nesnídá. Přitom snídaně je skutečným metabolickým začátkem nového dne, ale také prvním přísunem energie pro naše hladové tělo. Během spánku totiž naše tělo hladoví a potřebuje mít jistotu, že až se probudí, dostane odpovídající přísun energie. Pokud se tak nestane, nastává pro náš organismus nepříjemná situace a tělo si raději ukládá energii do zásoby. Začíná nekonečný kolotoč, na jehož konci je obezita a zdravotní komplikace.

Moderní doba si ale žádá moderní přístupy. Je naivní si myslet, že v nabitém pracovním dni se najde více než 30 minut času na klidnou svačinu či oběd a to navíc několikrát během dne. Řešením jsou tekuté náhrady stravy, které obsahují doporučený poměr všech tří základních složek: cukrů, tuků a bílkovin, stejně jako předepsané množství vlákniny, vitaminů a minerálů. Jedním z nich je i nový Fit and Slim koktejl jako náhrada stravy s příchutí čokolády nebo vanilky. Slouží jako snadná náhrada jednoho až dvou hlavních denních jídel. Má pohodlnou přípravu (ve vodě nebo odtučněném mléce), je vhodná jako alternativa dietních opatření bez rizika vynechání jídel.

OK
Zpracovávám