Energií nabitá guarana, která vás nastartuje

Pohyb Zdraví z přírody

Guarana. Říká vám to něco? Pokud jste se někdy podívali na složení energetického nápoje, určitě jste tam na guaranu narazili. Povzbuzuje totiž tělo, zlepšuje náladu a ostří smysly. Řeklo by se, takový ideální recept na zimní únavu v tabletách. Guarana má ale i další přednosti, pojďme se na ně podívat.

Energií nabitá guarana, která vás nastartuje

Guarana je liánovitá rostlina z Amazonie, jejíž semena obsahují povzbuzující látky, jako je třeba theofylin, theobromin nebo známější kofein. Domorodé kmeny považují guaranu za posvátnou. Věří, že v ní je ukrytá velká síla, kterou dokáží využít v boji. Některé zdroje říkají, že zmíněný domorodý kmen se dokonce nazývá Guarana. 

Jak guarana účinkuje na naše tělo 

Již jsme zmínili, že mezi hlavní účinky guarany patří povzbuzení organismu, a to jak po fyzické, tak po duševní stránce.

Co všechno od ní můžete čekat? 

  • přispívá k lepší náladě, díky níž se můžet lépe vypořádat s případnými depresemi,
  • povzbuzení nervového systému -  přispívá k zvýšené pozornost, rychlejším reakcím a zároveň přiznivě ovlivňuje paměť,
  • zároveň přispívá k  normální činnosti trávicího traktu. Ne nadarmo je guarana nedílnou součástí mnoha energetických nápojů.  

Tablety guarany je ideální užívat ráno, kdy naplno využijete její sílu. Skvěle vás nastartuje do náročného dne. Naopak na večer ji nedoporučujeme (pokud teda neplánujete vyrazit na pořádnou párty), jinak pravděpodobně neusnete. 

Guarana obsahuje: 

  • Kofein v guaraně se na rozdíl od toho v kávě vstřebává postupně. Guarana obsahuje o 5 % více kofeinu než káva. 
  • Theofylin najdete i v zeleném čaji a theobromin v kakau a považujeme je za látky, které ovlivňují srdeční činnost a zároveň mohou zvyšovat krevní tlak.
  • Vitamín C a B

S kofeinem opatrně! 

Tak jako s každý doplněk stravy, i guaranu je třeba užívat s rozmyslem a dodržovat doporučené denní dávky. Jinak vám hrozí, že se pořádně nevyspíte, budete podráždění, náladoví a potrápí vás bolesti hlavy. Kvůli vysokému obsahu kofeinu v guaraně nezapomínejte při jejím užívání hodně pít. Pokud máte problémy s tlakem nebo se srdcem, vyhýbejte se guaraně obloukem!

OK
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka