Diabetický vřed nemusí končit amputací

Léčivé přípravky Bolest

Množství diabetiků, kteří musí podstoupit amputaci končetiny každoročně stoupá. Podle informací České diabetologické společnosti došlo v ČR za posledních 20 let ke zvojnásobení počtu diabetiků. V souvislosti se zvyšujícím se výskytem cukrovky prudce stoupají také počty pacientů postižených tzv. syndromem diabetické nohy. Téměř čtvrtina lidí s diabetickou nohou je nucena podstoupit amputaci.

Diabetický vřed nemusí končit amputací

V ČR to představuje každoročně téměř osm tisíc pacientů, kteří se tak stanou invalidní, přijdou o aktivní způsob života a často se straní společnosti.

Přestože lze na českém trhu nalézt velké množství výrobků, které jsou vhodné k hojení chronické rány, ne vždy je účinná léčba zahájena včas. Rána na noze diabetika se dokáže rozvinout nebývale rychle, a protože většinou nebolí, pacient není nucen k okamžitému vyhledání lékaře. Do ordinace často přichází až ve chvíli, kdy je jeho noha už velmi vážně postižena a na její záchranu může být pozdě.

Jedním z výrobků, který při léčbě diabetických ran vykazuje vynikající účinky, je český produkt se zvláštním názvem Hyiodine. Přestože se jedná o relativně nový výrobek, za záchranu nohy mu vděčí již tisíce pacientů. Jedním z nich je také paní Jana, 46 letá diabetička z Pardubic, které se na levé patě od nošení těsných bot vytvořil rozsáhlý diabetický vřed. Vzhledem k tomu, že se stav rány prudce zhoršoval a žádný z předepisovaných přípravků nezabíral, byla paní Janě navržena amputace. V té době jí sousedka přinesla letáček s informacemi o přípravku Hyiodine. Pro paní Janu to byla vlastně poslední možnost, jak nohu zachránit. Vzhledem k tomu, že rána byla silně infikovaná a zasahovala téměř celé chodidlo, trvala celková léčba několik měsíců. Úspěchem je, že i přes velmi skeptické prognózy většiny lékařů se nohu podařilo zcela zahojit. V současné době paní Jana opět chodí do práce a mohla se naplno vrátit ke svým koníčkům.

OK
Zpracovávám