Atopický ekzém zaslouží péči zvenku i zevnitř

Péče o tělo Kosmetika Kůže

První podzimní dny se ozývají a pro většinu z nás to znamená vytáhnout kabát, smířit se s lehkými ranními mrazíky, nebo okukovat krásně barevné listí. Pro lidi s atopickým ekzémem ovšem nastává krušné období. Atopický ekzém totiž o sobě zpravidla na podzim dává obzvlášť vědět, a to kvůli studenému počasí, nutnosti se více oblékat i kvůli stresům.

Atopický ekzém zaslouží péči zvenku i zevnitř

Atopický ekzém ve své chronické podobě (dermatitidě) trápí v Česku zhruba 850 000 lidí a potýkají se s ním děti stejně jako dospělí.

Boj s atopickým ekzémem bývá zpravidla těžký a nekonečný. I když nejde o smrtelné nebo závažné onemocnění, dokáže pěkně znepříjemnit život. Projevem AD je velmi suchá kůže se sklony k zánětlivým reakcím, kdy bariérová funkce kůže je opakovaně narušována, pokožka je na citlivých místech (klouby, dlaně, tvář, loketní a podkolenní jamky atd.) je pak extrémně vysušená, praská, svědí a bolí.

Nesprávná léčba atopického exému jen oddaluje probém

Na atopický ekzém jsou pacientům často předepisovány kortikoidy, ty ovšem projev ekzému pouze na krátký čas utlumí, ztenčují pokožku a pro své vedlejší účinky se stávají spíše dalším problémem. U lidí trpících atopickým ekzémem je problém v tom, že používané krémy a masti často nedovolí nemocné pokožce dýchat, a tak i když se nemocná pokožka sloupne, vrací se opět stejně zasažená ekzémem. Proto je pro řadu atopiků tento postup nevyhovující.

Ovšem pro lidi trpící tímto kožním problémem existuje spousta variant, jak si od svého stavu ulevit. Atopický ekzém, který se nezřídka objevuje na rukách, nohách a obličeji, tedy nejpoužívanějších a nejexponovanějších částech lidského těla, lze usměrnit nebo zmírnit vlastním chováním a také stravováním. Stav pokožky atopiků zhoršuje především zvýšený příjem cukrů, nedostatečné množství omega mastných kyselin ve stravě a jakékoliv užívání antibiotik. Pro atopiky je tedy vhodné se těchto věcí vyvarovat. Z výše uvedeného je vidět, že na atopický ekzém reaguje i na to, jaké je vnitřní prostředí organismu. Proto je důležité bojovat s touto nepříjemnou kožní chorobou i „zevnitř“.

Pro atopiky je zásadní průlom v tom, že nyní mohouj používat kosmetiku, která pokožku dokonale promastí, doplní chybějící látky hluboko do struktury kůže a přitom nevytvoří film na pokožce a nechá ji volně dýchat. V tom může pomoci velmi dobře promašťovací krém a rychle se vstřebávající promašťovací mléko, kdy tyto produkty dokáží obnovit kožní bariéru a zabrání pronikání dráždivých látek do pokožky.

Atopici by o sebe měli pečovat i zevnitř

Je ovšem málo známé, že pro atopiky existují produkty na vytvoření vnitřní stability organismu, která pomáhá s nemocí bojovat. Jde o doplňky stravy, které bojují s ekzémem uvnitř. Díky nim jde pak nová pokožka na povrch v lepším stavu. Pro atopický ekzém je příznačné, že ho ovlivňuje stav střevní mikroflóry i výše uvedené zakyselení organismu, která má vliv na pH pokožky. Pro zachování správného stavu střevní mikroflóry u atopiků lze užívat např. Protopan Probiotika + inulin. K odkyselení organismu a pro zachování vhodného pH pokožky je určen doplněk stravy Protopan pH balance. Doplněk stravy Protopan Omega potom mírní svědění pokožky i zánětlivé projevy.

Atopici jsou sice obětí nepříjemné choroby, ale mohou pomoci svému tělu s tímto nepříjemným kožním onemocněním bojovat, a to jak zvenku tak uvnitř.

OK
Zpracovávám