Alavis, kloubní výživa silná jako kůň. Jak je to s užíváním pro lidi?

Péče o tělo Pohyb Bolest Zvířata

Bolesti kloubů dokážou pořádně potrápit, a to nejen v pozdějším věku. Jakmile se začínají ozývat kolena, lokty, kyčle a další klouby, snažíme se to co nejdříve řešit. Bolesti kloubů netrápí pouze lidi, ale i zvířata. Existují speciální výživy určené pro koně.

Alavis, kloubní výživa silná jako kůň. Jak je to s užíváním pro lidi?

Alavis je speciální veterinární přípravek pro koně.  Dostáváme stále více dotazů, jak je to s užíváním tohoto přípravku pro lidi.

Jaké je složení Alavisu Triple Blend extra silný

Alavis pro koně:

  • Glukosamin sulfát - 348 g
  • Chondroitin sulfát - 130 g
  • MSM - Methylsulfonyl­methan - 435 g

Složení účinných látek ve výživě určené pro koně je překvapivě shodné s některými přípravky určeným pro humánní účely a pro lidi. V probíhajících diskuzích na webových stránkách, diskutující zmiňují nepříjemnou chuť. Rozdíl je především v pomocných látkách jednotlivých balení.

Ministerstvo zdravotnictví však užívání Alavisu pro lidi nedoporučuje a to z důvodu, že se jedná o veterinární přípravek.

"Zvířata mají jiné trávení, takže veterinární léčiva mohou obsahovat jiné pomocné látky, než jsou v produktech humánních. Většinou jsou i ochucována tak, aby chutnaly svým konzumentům, tedy koním, psům či kočkám," říká lékárnice Mgr. Pavla Horáková a dodává: "Ve většině případů toto dochucení či použití pomocných látek není příliš vhodné pro člověka, ať již chuťově nebo esteticky. U citlivějších jedinců se mohou objevit i trávicí problémy. Tím, že zvířata mají trochu odlišné vstřebávání látek než člověk, není vždy správný přepočet hmotnosti zvířete na odpovídající hmotnost člověka. Použití veterinárních přípravků je vždy na vlastní riziko a je vhodnější poohlédnout se po stejně kvalitních přípravcích pro lidi."

Látky v Alavisu Triple Blend extra silný

Přípravek pro koně Alavis a některé humánní doplňky stravy, obsahují látky Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát, které jsou přirozenou součástí kloubních chrupavek. Přípravky dále obsahují 2 typy kolagenu.

Ovšem nejen pomocné látky mohou být při humánním užívání problém. Nesrovnatelné je i dávkování. Dávkování určené na hmotnost koně rozhodně není vhodné pro hmotnost průměrného člověka. Pro oklamání chutě se Alavis koni podává zamíchaný v potravě. 

OK
Zpracovávám