Cestovní potřeby

Chystáte se na dovolenou i se svým čtyřnohým miláčkem? Rádi ho s sebou berete na všechny výlety? Pak je velmi důležité, aby s vámi cestoval v bezpečí. Pro vás i pro pejska pak bude jízda autem mnohem příjemnější.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Cestovní potřeby - detailní popis

Při cestování se psem je důležité dodržovat několik zásad. Za žádné situace by se neměl na volno pohybovat v autě, a to ani při krátké jízdě. Nejenže vám může skočit do řízení, ale i v případě malého nárazu mu hrozí vážné zranění. Při dlouhém cestování je nutné dělat pravidelné pauzy, kdy se pejsek venku protáhne. Na každou cestu si s sebou berte dostatek krmení a především misku a vodu (ideální je pro tyto situace miska s víkem).

Jak lze zabezpečit psa v autě?

Lůžka: textilní deky poslouží jako potah pro zadní sedačky automobilu. Mají praktická poutka, díky kterým je připevníte k sedačce. Lůžka, která se připevní na zadní sedačku a uzavřou za přední sedačkou, nejen ochrání vnitřek auta před ušpiněním, ale také zamezí volnému pohybu psa po autě.
Pásy a postroje: bezpečnost psa při cestování v autě musíte zajistit dokonce dle zákona. Ideální jsou pásy a postroje pro psy, které klasicky zacvaknete do bezpečnostního pásu v autě.
Mřížky do kufru: pokud máte velkého psa, který cestuje v kufru vašeho auta, pořiďte si univerzální mřížku, která poslouží k oddělení kufru a prostoru automobilu.

A co když váš pejsek nenese cestování v autě příliš dobře? Začínejte pomalu. Nejdříve ho vozte po krátkých trasách, postupně ho zvykejte ne delší cesty. Zpočátku dělejte časté přestávky. Doporučujeme ho také před cestou moc nekrmit. Jestliže pejsek cestu přesto nezvládá, navštivte veterináře, který vám poradí.

OK
Zpracovávám