Bylinná kosmetika s levandulí

Levandule lékařská pochází ze Středomoří a je to tradiční léčivá a aromatická rostlina. Výrobky z levandule jsou využívány v kosmetice, při různých typech bolestí, pro uklidnění pocuchaných nervů, při nachlazení a navíc slouží jako odpuzovač hmyzu.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Bylinná kosmetika s levandulí - detailní popis

Levandule je pravděpodobně nejznámější pro své hojivé účinky. Její přirozené antiseptické vlastnosti přispívají k rychlejší regeneraci buněk při poranění kůže a zmenšují riziko vzniku jizev. Její konejšivé účinky působí jako balzám při stavech nervového napětí, přecitlivělosti, nespavosti a bušení srdce. Levandule povzbudí mysl k pozitivnímu myšlení a dokonale zrelaxuje.

Nejčastější formou použití je éterický olej. Je vhodný pro masáže při únavě fyzické i psychické nebo k inhalacím, kdy pomáhá zmírnit projevy chřipky nebo bronchitidy. Je skvělým pomocníkem i při péči o citlivou dětskou pokožku.

Pro své čistící a uklidňující účinky a v neposlední řadě také pro svou typickou vůni je levandule oblíbenou příměsí v různých kosmetických přípravcích. Z levandulové kosmetiky je tak možné u prodejců najít levandulová mýdla a sprchové gely, pleťové vody, tělová mléka a krémy na ruce nebo masky na vlasy, které výborně pečují o pleť.

OK
Zpracovávám